Eve Gelince Güzel Bir Hatunum Olsun İsterim

Eve Gelince Güzel Bir Hatunum Olsun İsterim
Sami Levi'den ilginç yorum...

Nasıl bir albüm yaptınız?
İşe üç single'la başladım ama sonra albüme döndüm. En sonunda bana göre 'A1' diyebileceğimiz 12 şarkı bulduk ve albümü çıkarmaya karar verdik. Ama üç yıl içerisinde 'Kolbastı' ve 'Hadi Hadi' gibi single'lar da çıkardım. Fakat bunlar, sözleşme gereği yapmam gereken albümlerdi. Açıkçası çok severek yaptığım işler değildi. Ama hıncımı bu albümden aldım, çok içime sindi. O yüzden bu albüme ilk albümüm gibi bakıyorum.

Albümde nasıl şarkılar var?
Albümde sekiz hareketli, dört slow şarkı var. İlhan Şeşen'in bir şarkısı var. 'Çöl Gülü' adlı şarkımız Elif Şafak'ın 'Aşk' kitabından etkilenip yazıldı. Halit Ergenç'in babası Sait Ergenç'in bir şarkısı var. "Padişahın babası bana şarkı verdi" diyorum

ARAYA KISKANÇLIK GİRDİ

Sefarad grubundan neden ayrıldınız? Grup olmak zor mu?

'Bak Kim Dans Ediyor' adlı dans yarışmasından sonra ben biraz daha ön plana çıktım. Zaten Jake gruptan ayrılmak istiyordu. Öbür arkadaşımla da ters düşünce, ayrıldık. Birçok grupta olan şey, bizim de başımıza geldi. Grup üyelerinin hepsi aynı şeyi yapmadıkları için ayrılık yaşanıyor. Bir şeyi çok yapan kişi öne çıkıyor.

Kıskançlık mı oluşuyor?
Kıskançlık oluyor tabii ki. İşi çok yapan adam isyan edebiliyor ve bitiyor. Böyle daha iyi bence. Çünkü öbür türlü iyisi de, kötüsü de, hepsi size mal ediliyor. İyiyi paylaşıyorsunuz ama an geliyor kötüyü paylaşmıyorsunuz.

Peki sizin tarzınızın adı nedir?
Folk-pop. Halk müziği fakat popüler müzikle iç içe. Halk türkülerini modern enstrümanlarla harmanlıyorum. Ortadoğu, Balkanlar, Yunanistan, Trakya ve Rumeli'ninı halk müziklerine bakıyorum. Ama İç Anadolu müziklerini de seslendirmek isterim.

Pozitif ve güleryüzlü birisiniz... Nelere sinirlenirsiniz?
Her insan gibi eşref saatim vardır. Ama genelde pozitif olmayı tercih ediyorum. Mesala televizyon kumandası çalışmıyordur; çok huzursuz olurum, öyle bir denyoyum. O anda gecenin kaçı olursa olsun o sorunu halletmem lazım. Yanımdaki insanı da rahatsız ederim. Çünkü mükemmeliyetçiyim. Bu huyumdan nefret ediyorum.

Oyunculuk yapmak ister misiniz?
Şov dünyasında ne varsa yapmak isterim. Şov adamıyım. Sahnemde de sırf şarkı söylemiyorum. Sahnedeki felsefem şudur; önce kendim eğleneceğim, sonra insanlar. Sahnede nasılsam, televizyonda da onu göstermek isterim. Doğru yapımcı, doğru yönetmen ve senaristle oyunculuk yapabilirim. Komedi oynamak isterim. Çok doğalım, bazen insanlar gerçekten bu kadar doğal olabileceğime inanmıyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com