Evet Çıksın Kılıçdaroğlu Gitsin!

Evet Çıksın Kılıçdaroğlu Gitsin!
Vatan yazarı CHP'de yaşanan müthiş komployu yazdı!

Örneğin neredeyse her gün CHP’den bir makam sahibi referandumda oyunun “evet” olacağını açıklıyor. Geçen hafta yazdığım gibi kimse buna “parti içi demokrasi” gözüyle bakmasın. Parti içi demokrasi bir karar alınıncaya kadar olan fikir özgürlüğünü kapsar. Referandumda “evet” diyecek olanlar, daha bu konuda karar alınmadan bunu söylemeli, gerekirse sert mücadele vermeliydi.

Ama karar alındıktan ve topyekûn atağa kalkıldıktan sonra karşı çıkmak demokrasi değil disiplinsizliktir. CHP yönetimi bu disiplinsizliğe karşı en sert önlemleri çok hızlı biçimde almaktan kaçınmamalıdır.

Bir diğer bozgunculuk da “Referandumda evet çıkacak” denilmesidir. Şu anda CHP içinde bunu yapan çok kişi var. Eski yönetimden kalan, bu kurultayda görev alamayan, Kılıçdaroğlu veya yeni yönetimle sorunu olanlar adeta böbürlenerek “Evet çıkar, Kemal Bey’in durumu ondan sonra netlik kazanır” diyor.

Bunların amaçları aslında referandumda “evet” çıkması. Öyle olursa Kılıçdaroğlu “başarısız” ilan edilecek ve parti içi kavga başlatılacak.

Artık yeniden Baykal’ı geri getirme operasyonu mu başlar, içinde genel başkanlık hırsı taşıyanlar mı ortaya dökülür bilemem.

Ancak Kemal Kılıçdaroğlu, halka derdini anlatmak için oradan oraya koşarken, arkasından çevrilen dolapları da görmeli ve önlemini almalı. Aksi takdirde CHP “umut” olmaktan uzun bir süre uzaklaşır.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com