Evi Yanan Polisin Çabası Yürekleri Dağladı!

Evi Yanan Polisin Çabası Yürekleri Dağladı!
Zonguldak'ta, 4 katlı binanın çatısında başlayan yangının, itfaiyenin, yolun dar olması nedeniyle geç gelerek müdahale etmesi üzerine alevlerin alt kata sıçradığı öne sürüldü.

Polis memuru Eşref Koç, yanan evini hortumla söndürmeye çalışırken ağladı. Kardeşi Aslan Koç ise, Belediye Başkanı İsmail Eşref'e, "Adam gibi gelsin yolumu yapsın" diyerek tepki gösterdi.

Yangın, bugün saat 11.00 sıralarında İncivez Mahallesi Kamelya Sokak'ta, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Eşref Koç ve ağabeyi Aslan Koç'a ait 4 katlı binanın çatısında çıktı. Güneş enerji sisteminin çatıya monte edilmesi sırasında yapılan kaynağın, straforu tutuşturması sonucu başlayan yangın kısa sürede çatıyı sardı. İhbar üzerine gelen Zonguldak Belediyesi itfaiye araçları, eve yaklaşık 100 metre kala yolun darlaşması nedeniyle ilerleyemedi. Eve ulaşamayan itfaiye ekiplerinin, hortumları uzatarak müdahale etmek istediği yangında alevler alt kata sıçradı.

Alevlerin sardığı 4'üncü katta oturan polis memuru Eşref Koç ile yakınları ve komşuları, evlerden uzatılan hortumlarla yangına müdahale etmeye çalıştı. Eşref Koç, hortumla alevleri söndürmeye çalışırken yanındaki kız kardeşiyle gözyaşlarını tutamadı. İtfaiye ekipleri, gaz maskesi takarak girdikleri evde bulunan tüpleri dışarı çıkardı. İtfaiyenin yaklaşık 100 metreden hortum uzatarak yaptığı müdahale ile alevler kontrol altına alınmaya çalışıldı. Söndürme çalışmalarına katılan Koç ailesinin yakınlarından biri baygınlık geçirdi. Polis memuru Koç, bayılan yakınını tokatlayarak kendine getirmeye çalıştı. Diğer yakınlarının sakinleştirmeye çalıştığı Koç, bu sefer de yakasından tuttuğu baygın haldeki yakınını silkeledi. Görevli polislerin Koç'u uzaklaştırmasından sonra baygınlık geçiren kişiye sağlık ekipleri müdahale etti.

Binanın yanındaki yamaçta bulunan ağaçlara da sıçrayan yangın, itfaiye ve çevredekilerin 1 saat süren çalışmasıyla kontrol altına alındı. Ancak binanın çatısı tamamen yanarken, polis memuru Koç'un evi de büyük hasar gördü. Binanın 3'üncü katında oturan polis memuru Eşref Koç'un kardeşi Aslan Koç, Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li İsmail Eşref'e tepki gösterdi. Aslan Koç, "Adam gibi gelsin evimi yapsın, yolumu yapsın. Ben ticaret yaptım, kolay para kazandım. Ağabeyim gece- gündüz çalışarak kazandı. Benimki yansa bu kadar içim yanmazdı" dedi. Koç ailesinin komşularından İrfan Gökdemir ise, "Yol sorunu olmasaydı, yangın bu kadar büyümezdi" diye konuştu. Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com