Evinden cephane çıktı!

Evinden cephane çıktı!
Emekli bir korucu başının evinde küçük bir cephanelik çıktı.

Van Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda, emekli bir korucu başının evinde küçük bir cephanelik, paha biçilemeyen sikkeler, sahte dövizler ve 28 kilo 357 gram eroin ele geçirildi.

EVDE ARAMA YAPILDI

Bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri emekli korucubaşı Mehmet Emin İnan'ın Şerefiye Mahallesindeki evine baskın düzenledi. Evde yapılan aramalarda, paketler halinde 28 kilo 357 gram eroin, 1 kaleşnikof marka tüfek ve bu tüfeğe ait 4 şarjör, üzerinde Arapça yazı bulunan mavzer diye tabir edilen 1 uzun namlulu tüfek, 2 tabanca şarjörü ve 22 fişek. çeşitli çap ve markalarda 118 kısa namlulu tabanca fişeği ile 147 uzun namlulu silah fişeği ve çeşitli çap ve markalarda 181 boş mermi kovanı ele geçirildi.

Polis mühimmatla birlikte, ilk incelemede değeri belirlenemeyen, üzerinde insan figürü bulunan 6 tarihi sikke, Arapça ibarelerin bulunduğu 60 sarı renkli sikke, 4 bin 800 sahte Euro, 4 bin 100 sahte Dolar ele geçirdi. Tarihi eserlerin müzeye teslim edileceği belirtilirken, gözaltına alınan eski korucubaşı Mehmet Emin İnan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com