Evinden kepçeyle çıkarıldı!

Evinden kepçeyle çıkarıldı!
250 kilo ağırlığındaki Naciye Erdemir, kepçeyle evinin balkonundan indirilerek Ankara'dan gelen Obez Ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan 250 kilo ağırlığındaki 47 yaşındaki Naciye Erdemir, Sağlık Bakanlığı'nın uygulayacağı tedavi programı kapsamında tedavi sürecine Antalya'da devam ettirmek için kepçeyle evinin balkonundan indirilerek Ankara'dan gelen Obez Ambulansla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Alanya'nın Çıplaklı beldesinde yaşayan ve hızla aldığı kilolardan dolayı yatağa mahkum olan 250 kilo ağırlığındaki Naciye Erdemir, Sağlık Bakanlığı'nın uygulayacağı tedavi programı kapsamında zayıflamaya çalışacak. Erdemir, itfaiye ekiplerinin, sağlık görevlilerinin ve yakınlarının yardımıyla evinin birinci katındaki balkondan kepçeye bindirildi. Daha sonra sedyeye konulan Erdemir'in aşırı sıcaktan etkilenmemesi için şemsiye ile korundu. Ankara'dan gönderilen obez ambulansına güçlükle konulan Erdemir, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Alanya Devlet Hastanesi Başhekim Op. Dr. İsmail Başaran, kadının geçtiğimiz ay hastaneye getirilerek tetkiklerinin yapıldığını hatırlatarak, "Bakanlıktan gelen ekip yerinde değerlendirme yaptı. Hastamızı endokrini olan bir bölüme sevk etmeye karar verdiler. Bunun için ilk etapta Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderildi. Orada çözüm bulunamazsa Ankara'ya hatta yurtdışına götürülerek tedavisi yapılacak" dedi.

11 KİŞİ TAŞIDI

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne obez ambulansla acil servise getirilen Erdemir, burada 11 kişi tarafından ambulanstan indirilerek yoğun bakım ünitesine alındı.  
 
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü 112 Şube Müdürü Yusuf Genç, Sağlık Bakanlığı olarak özel durumu olan hastalar için gerekli önemi veriyoruz. Özel olan bu ambulansı bakanlığın tüm illere yayacağını ifade eden Genç, "Bu uygulama ile obez ve engelli hastalarımız için bu ambulans hizmet verecek. Çünkü obezite günümüzün en büyük sorunlarından birisidir. Bir ay içinde Antalya'da da bu ambulans hizmet vermeye başlayacak" dedi.

Obez ambulansın içeriği hakkında bilgiler veren Genç, "Bu ambulansın sedyesi ve içindeki ekipmanları özel. İçindeki ekipmanlar ağır vakaları kaldırabilecek şekilde dizayn edilmiş. Normal sedyeler 150 kilogram ağırlık taşıyabilirken, bu ambulanstaki sedyeler 350 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor" diye konuştu.

HAYATI BOYUNCA İKİ KEZ TARTILMIŞ

250 kilogram ağırlığındaki Naciye Erdemir'in, hayatı boyunca iki kere tartıldığını ifade eden müdür Genç, "Erdemir'in aşırı kilosuna bağlı olarak bir takım sağlık sorunları var. İlk olarak burada gerekli tetkikler yapılacak. Ardından diyetisyen eşliğinde bir tedavi programı uygulanacak. Hastamız Antalya'ya gelirken yolda tartıldı ve 250 kilogram ağırlığında olduğunu öğrendik" şeklinde konuştu.

 


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com