Evine ulaşmak için yaptığı köprüye kapı taktı

Evine ulaşmak için yaptığı köprüye kapı taktı
Giresun'un Piraziz ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki Hurşut Gürsoy, evi ile yol arasında bulunan dere üzerine kendi imkanları ile yaptığı köprüye demir kapı taktı

GİRESUN (AA) - EYÜP ELEVÜLÜ - GÜLTEKİN YETGİN - Piraziz ilçesinde yaşayan 61 yaşındaki Hurşut Gürsoy, evi ile yol arasında bulunan dere üzerine kendi imkanları ile yaptığı köprüye demir kapı taktı.

Bozat köyünde eşi ile tek katlı evde yaşayan Gürsoy, yola çıkmak için dere üzerine inşa ettiği demir köprüyü kullanıyor. Sel gibi doğal afetler sonrasında yıkılan tahta köprüyü daha sağlam yapmaya karar veren Gürsoy, evinin yan tarafında ailesi ile oturan kardeşinden destek istedi. Kardeşinden maddi ve manevi destek göremeyen Gürsoy, bunun üzerine kendi imkanlarıyla tamamladığı köprüye kapı taktı.

Hurşut Gürsoy'un yaptığı köprüden bu sayede herkes geçemiyor. Köprüyü sadece Gürsoy'un izin verdiği kişiler kullanabiliyor. Gürsoy'un kardeşi ile ailesi de yoldan evlerine giderken dereden geçmek zorunda kalıyor.

Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önceden yaptığı tahta köprülerin şiddetli yağış sonrası çok kez yıkıldığını anlattı.

Bunun üzerine demir köprü yapmaya karar verdiğini dile getiren Gürsoy, şöyle devam etti:

"Kendi çabamızla yaptığımız tahta köprüler yağışlarda yıkıldı. Bunun üzerine daha iyi bir köprü yapımı için gerekli yerlere müracaat ettim ve yardım alamadım. Daha sonra kendi imkanımla bu köprüyü yapmaya başladım. Köprü yapımında burada yeri olan arkadaşlara yardımcı olmalarını söyledim ama kimse destek olmadı. Bundan dolayı köprüye kapı yapmak zorunda kaldım. Bu köprü için 25 bin TL harcadım. Emekli paramı köprü yapımı için kullandım ve hala emekli olamadım."

- Kapıdan ailesi ve misafirleri geçiyor

Kendi imkanı ile yaptığı köprüden kimsenin geçmesini istemediğini belirten Gürsoy, "Köprüyü çabamla yaptığım için kimsenin geçmesini istemiyorum, sudan geçsinler. Bu kapıdan ailem ve misafirlerimiz geçiyor. Başka kimse geçmeye çalışırsa geri çeviririm. Çünkü senin cebinde paran duracak, ben ise aç duracağım. Bundan dolayı kapıyı taktık. Kardeşim falan bu köprüden geçemiyor" dedi.

Gürsoy, köprünün olmadığı zamanlarda zorluk yaşandığını dile getirerek, "Hasta olursak, cenazemiz olursa ne yaparız diye çok düşünürdüm. Dereden nasıl geçebileceğimizin hesabını yapıyordum. Allah'a şükür artık evden yola geçebileceğimiz köprümüz var" diye konuştu.

- Köprü yüzünden yaşananlar rüyalarına girdi

Gürsoy'un eşi Meliha Gürsoy ise köprü yüzünden yaşadıkları sıkıntıların rüyalarına girdiğini vurgulayarak, daha önceden yanlarında kalan torunlarının selle yıkılan köprü yüzünden 3 gün eve gelemediğini ve yurtta barınmak zorunda kaldığını anlattı.

Köprüyü yaptırmak için maddi zorluklar yaşadıklarını ifade eden Gürsoy, eşinin kardeşinin maddi destek sağlamadığını, bundan dolayı onların köprüden geçişine izin vermediklerini belirtti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com