Evinin çatısında bahçe oluşturdu

Evinin çatısında bahçe oluşturdu
Hisarcık ilçesinde yaşayan işçi emeklisi, evinin çatısını bahçeye dönüştürdü.

Hisarcık ilçesinde yaşayan işçi emeklisi, evinin çatısını bahçeye dönüştürdü.
Türkiye Elektrik Kurumundan 15 yıl önce emekliye ayrılan İbrahim Candan (58), gazetecilere yaptığı açıklamada, ahşap evinin çatısına koyduğu içi toprak dolu çuval ve tenekelerde sebze yetiştirdiğini bildirdi.
Kendisine ait tarım arazisi olmadığı için 5 yıl önce evinin çatısında sebze yetiştirmeye karar verdiğini belirten İbrahim Candan, şöyle konuştu:
''Ormandan getirdiğim yaklaşık 50 çuval verimli toprağı teneke ve çuvallara koyarak evimde depo olarak kullandığım bölmenin alçak olan çatısına çıkararak içlerine fasulye, domates, salatalık, kabak, mısır, kavun, karpuz ve patlıcan ektim. Çatıdaki bahçede bir evin yazlık sebze ihtiyacını karşılayacak hemen her şey var. Ürünlerimde hayvan gübresi haricinde hiç bir kimyasal gübre ve ilaç kullanmıyorum. Tamamen organik sebze yetiştiriyorum. Onları kendi ellerimle bakıp büyütmek, dalından koparıp yemek bana ayrı bir haz veriyor. Ayrıca yeşile ve toprağa olan hasretimi de gideriyorum. Sonbaharda hasat sonrası ise teneke ve çuvallardaki toprakları yere boşaltıp hayvan gübresi ile harmanlayıp sonraki yıla hazırlıyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com