Evlat acısı çok zormuş!

Evlat acısı çok zormuş!
Şehit babasının isyanı: Göz göre göre şehit edildiler...

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, terör örgütü PKK'nın mayınlı saldırısında şehit düşen onbaşı Vedat Gülder'in ailesini, ilk bayramında yalnız bırakmadı. Şehit babası Hüsamettin Gülder, "Evlat acısı gerçekten çok zormuş" dedi. Milletvekili Öğüt, 6 ay eğitim gören 21 yaşındaki Vedat Gülder ve silah arkadaşlarının yıllarca gerilla eğitimi gören teröristlerle savaşa gönderilerek göz göre göre şehit edildiklerini iddia etti.

Milletvekili Öğüt, CHP'li yöneticilerle Çukurca İlçesi'nden Hakkari'ye giden askeri konvoya PKK'lı teröristlerin 17 Ağustos 2011 tarihinde düzenlediği mayınlı saldırıda 1 binbaşı, 7 asker ve 1 korucu ile birlikte şehit düşen Jandarma Onbaşı Vedat Gülder'in Ardahan'ın Göle İlçesi Budaklı Köyü'nde oturan ailesini ziyaret etti. Milletvekili Öğüt, ailenin acısını paylaştı. Önceleri Milli Savunma Komisyon üyeliği yaptığını ve daha sonra istifa ettiğini hatırlatan Milletvekili Ensar Öğüt, şunları söyledi:

"Bu görevim süresince hep şunu gündeme getirdim. 20 yaşında 5-6 ay eğitim alan askerimiz yıllarca gerilla eğitimi görmüş teröristlerin karşısına çıkarılıyor. Çocuklarımız savunmasız bir şekilde göz göre göre şehit oluyor. Ben de bunun için istifa ettim. Şehitlerimizin hesabını, bu ülkeyi yönetenlerin vermesi lazım. Hele son zamanlarda eski Genelkurmay başkanının 'Arkadaşımızı alnından vurduk' itirafı, TSK'nın içindeki bazı psikopatların kızdığı askerin eline hedef tahtası vererek, bacaklarının arasından ateş açıp, onu ölümle tehdit eden komutanlar gördük. Ne yazık ki çocuklarımız eğitimden geçirilmeden cepheye gönderiliyor. Daha silahı tutamayan askerden savaşması isteniyor. Artık buna 'dur' denilmeli ve profesyonel askerliğe geçilmelidir."

Yüreğindeki acının dinmediğini ve hatta giderek arttığını belirten şehit babası, 50 yaşındaki Hüsamettin Gülder, "Vedat, üç evladımın en küçüğü. Evlat acısı gerçekten çok zormuş. Çekilecek gibi değil. Vedat'ım şehit düştüğünde de söylemiştim. Allah'ım oğlumun kanını onlara koyma yarabbim" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com