Evlenmek İçin 18 Yıl Bekledi!

Evlenmek İçin 18 Yıl Bekledi!
Sevgilisi müebbet hapisle cezalandırıldı ama o aşkından hiç vazgeçmedi. İşte film gibi bir aşkın öyküsü...

Güney Kore'de, müebbet hapisle cezalandırılan sevgilisinden vazgeçmeyen bir kadın, 18 yıl sonra muradına erdi. Hapisten 'iyi hal izni' alarak çıkan aşkına kavuşan kadın, mahkum sevgilisiyle dün evlendi.
Çongcu kentindeki Merkez Katedrali, eşine pek rastlanmamış bir evliliğe sahne oldu. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı düğünde, Çongcu Hapishanesi mahkumu Kim K.M. (45) ile Lee İ.M. (39) hayatlarını birleştirdi.

Edinilen bilgiye göre, Kim ve Lee, 1992'de tanışıp birbirlerine aşık oldu. Ancak Kim, 1994'te işlediği bir cinayet nedeniyle yakalandı ve müebbet hapse mahkum edildi. Bu ayrılık Kim ile Lee'nin aşkına mani olamadı. Kim, hapis hayatı boyunca Lee'ye "Başka birini bul ve evlen" dese de Lee ondan vazgeçmedi. Hapishaneye daha kolay gidip gelmek için Çongcu'ya taşınan Lee, her hafta sonu Kim'i ziyaret ettirmeyi sürdürdü. Bir süre sonra Kim'in cezası, müebbetten 20 yıla çevrildi.

'İyi hal izni' alarak hapisten çıkan damat Kim, fırsattan yararlanarak kendisini senelerdir bekleyen Lee ile dün evlendi. 18 Ekim'e kadar teslim olması gereken Kim'in cezası 4 sene 9 ay sonra bitiyor.

Düğüne gelen gazetecilere konuşan Lee, "18 sene boyunca sabırla bekledim bu anı. İlk gördüğümde, 'İşte bu benim evleneceğim adam' demiştim kendi kendime. Bundan sonra daha sadık olacağım eşime" dedi. Kim ise, "Her ne kadar bugün evleniyor olsak da, ben Lee'yi zaten eşim olarak görüyordum" diye konuştu.

Hapis yıllarında Kore Minyatürü (Muninhwa) öğrenen Kim'in değişik yarışmalarda aldığı üçüncülük ve yedincilik ödülleri bulunuyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com