Evlilik Okulu çiftleri ''Aile Ormanı''na fidan dikti

Evlilik Okulu çiftleri  ''Aile Ormanı''na fidan dikti
Kütahya'da, Vali Kenan Çiftçi'nin girişimiyle oluşturulan evlilik okuluna katılan nişanlı ve evli çiftler, kendileri için oluşturulan aile ormanına fidan dikti.
 Kütahya'da, Vali Kenan Çiftçi'nin girişimiyle oluşturulan evlilik okuluna katılan nişanlı ve evli çiftler, kendileri için oluşturulan aile ormanına fidan dikti. 
     Valiliğin yürüttüğü ''Toplumun Mayası Aile'' Projesi kapsamında aile içi şiddeti önlemeye yönelik çalışmalara ilişkin faaliyete geçirilen ''Aile İçi Sevgi Kurulu'' tarafından açılan evlilik okulunda ilk iki dönem eğitimleri tamamlandı. 
     Eğitimlere katılan yaklaşık 20 çift, Valilik'te düzenlenen törenle sertifikalarını aldıktan sonra Akkent Mahallesi'nde oluşturulan aile ormanına fidan dikerek, ilk bakımlarını yaptı. 
     Çiftçi, fidan dikimi sonrası yaptığı açıklamada, projeyle boşanmaları engelleyip mutlu aile yapısı ortaya çıkarabilmeyi hedeflediklerini söyledi. 
     Projede emeği geçen kurum ve kuruluşların yöneticilerine teşekkür eden Çiftçi, şöyle konuştu: 
     ''Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğümüz, Müftülüğümüz, Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarma Komutanlığımız, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Sağlık Müdürlüğümüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu işin içinde yer aldı. Sivil toplum örgütleri de dolaylı olarak destek verdi. Olaylara negatif yönden değil, pozitif yönden bakmak gerektiğine inanıyorum. Hep olaylara güzelliklerden yana baktık. Çok şeylerin değiştiğini burada görüyoruz.'' 
     Fidan dikimine, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Yardımcısı Mustafa İngenç, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, İl Sağlık Müdürü Kamil Türkmen, Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan ve eşleri katıldı. 
     
     -Evlilik Okulu- 
     
     Evliliğe hazırlananlar ile evli çiftlere mutlu ailenin sırlarının öğretilmesi amacıyla Gazi Kemal Bilim ve Sanat Merkezi'nde faaliyete geçirilen evlilik okulunda, günde 4'er saat olmak üzere 3 günde toplam 12 saatte sağlık uzmanı, psikolog ve din görevlisi tarafından teorik dersler yanında uygulamalı drama eğitimi verildi. 
     Derslerde, nişanlı ve evli çiftler, sorunlarla baş etme yolları, eşler arası rol paylaşımı, aile içi iletişimde doğrular ve yanlışlar, kişisel sağlık ve bakım konularında bilgilendirilerek, mutlu aileye ulaşma yolları anlatıldı. 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com