Evlilik Programları TV'den Kaldırılıyor mu?

Evlilik Programları TV'den Kaldırılıyor mu?
Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, evlilik programlarının kaldırılacağını iddia etti...

Kadın ve Aileden Sorumlu Develt Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın televizyon kanallarının Genel Yayın Yönetmenleri ve üst düzey yetkilileriyle gerçekleştirdiği buluşma sona erdi.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde gerçekleşen görüşmeye Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun'un da katıldı. Saat 12.00 sıralarında sona eren görüşme sonrası Habertürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Bulut, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Görüşmede, Devlet Bakanı Sayın Selma Aliye Kavaf'ın bakanlığının alanına giren konuların özellikle gündeme geldiğini anlatan Bulut, Türk aile yapısının korunması ve sosyal sorumluluk konularının masaya yatırıldığını aktardı.

13 YAŞINA GELEN ÇOCUK 100 BİN ŞİDDET SAHNESİ GÖRÜYOR

Dizilerin içeriği ve çocukların dizilerden etkilenmesi konusunun da ele alındığını anlatan Bulut, Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın etkileyici bir rakam verdiğini anlattı. Kavaf'ın 13 yaşına kadar bir çocuğun 100 binin üzerinde şiddet sahnesi gördüğünü söylediğini belirten Bulut, "Bunun 12-13 bini cinsel tacizden oluşuyor. Bütün bunları dikkate aldığınız zaman bu konular masaya yatırıldı ve içerik konusunda yayıncıların dikkatli olması istendi." dedi.

"EVLİLİK PROGRAMLARININ KALDIRILMASI KONUŞULDU"

Görüşmede evlilik programlarının ve zararlarının da konuşulduğunu aktaran Bulut, özellikle bu konuda RTÜK Başkanı Davut Dursun'un tartışmaya dahi olduğunu anlattı. Görüşmelerde gerekirse evlilik programlarının yayından kaldırılmasının görüşüldüğünü anlata Bulut sözlerine şöyle devam etti: "Dizilerin bu şekilde olmaması gerektiği, daha dikkatli olması gerektiği konuşuldu. En önemlisi Rating sisteminin kötü olanı özendirdiği ve reyting ile birlikte reklam mekanizmasının da kalitesiz de olsa rating yaptığı için bu tür programların yapılmasına sebep olduğu konuşuldu."

Bulut, Önümüzdeki günlerde meclise sunulacak RTÜK yasasında bu konuların dikkate alınarak yeni düzenlemeler yapılacağını düşündüğünü söyledi. Bulut basın mensuplarının sorusu üzerine, son günlerde tartışma konusu olan "Muhteşem Yüzyıl" adlı dizinin ise toplantıda gündeme gelmediğini şu sözlerle açıkladı: "Ben soru olarak sordum ama RTÜK Başkanı Davut Dursun cevap vermek istemedi. "Başka bir toplantının konusu olabilir" dedi ve dolayısıyla Muhteşem Yüzyıl bu toplantıda konuşulmadı."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com