'Evliya Çelebi Satranç Turnuvası' Ödül Töreni Yapıldı

'Evliya Çelebi Satranç Turnuvası' Ödül Töreni Yapıldı
Kütahya'da, belediye tarafından Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl 15'incisi düzenlenen ''Evliya Çelebi Satranç Turnuvası'nda dereceye girenleri ödülleri, törenle verildi.

Kütahya'da, belediye tarafından Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yıl 15'incisi düzenlenen ''Evliya Çelebi Satranç Turnuvası'nda dereceye girenleri ödülleri, törenle verildi.
Belediye Başkanı Mustafa İça ödül töreninde yaptığı konuşmada, Gençlik Haftası dolayısıyla yaklaşık 5 gündür devam eden Evliya Çelebi Satranç Turnuvasının 15'incisini düzenlediklerini açıkladı. İça, gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirterek, gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaştırılması için gençlerin sosyal ortamlara girmesinin sağlanması gerektiğini vurguladı. Gençliğin kötü alışkanlıklardan korunması için özellikle aile bireylerine çok büyük sorumluklukların düştüğünü vurgulyan İça, ailelerin çocukarın sosyal ortamlara girmelerinin sağlamları gerektiğini ifade etti. Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Sosyal Tesisleri Satranç Kulübünde gerçekleştirilen törende yaptığı konuşmada, turnuvanın 5 gündür devam ettiğini söyledi. Gençlere sahip çıkmak, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, spora teşvik etmek amacıyla çeşitli sportif yarışmalar organize ettiklerini anlatan İça, şöyle konuştu:
''Bu yarışma, zeka sporu adına çok güzel bir uğraştır. İnşallah bu uğraşlar yakın arkadaşlıkları doğuracaktır. 15'incisini gerçekleştirdiğimiz turnuvaya bu yıl büyüklerde 31, yıldızlarda 47, minikler 1'de 95, minikler 2'de 44 olmak üzere toplam 217 kişi katılmıştır. Belediyemizce tahsis edilen Satranç Kulübünde organize edilmektedir. Bu mekan sadece bu turnuva için değil, yılın bütününde gençlerimize hizmet etmektedir.''
Konuşmaların ardından kategorilerinde dereceye girenlere ödülleri, Belediye Başkanı Mustafa İça, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Turan Koç, Satranç İl Temsilcisi Mehmet Emin Erdoğmuş tarafından verildi.
Mehmet Emin Erdoğmuş, Hasan Altaş, Burhan İzci, İbrahim Yazıcı, Ercan Koçer, Mehmet Ali Aybek, Mehmet Ali Kara, Hikmet Çakır'ın hakemlik yaptığı turnuvada dereceye girenler sırasıyla şöyle:
''Büyükler: Ali Tavalıoğlu, Ali Rıza Çenber, İsmail Aslan, Tahsin Özkarasın, Alper Gökçen.
Yıldızlar: Ferdi Uysal, Sedat Kan, Ömer İmirgi, Oğuzhan Kara, Talha Çakır.
Minikler 1: Can Emre, Ali Eren Gören, Baran Altaş, Burak Yaşar, Fetih Aydın.
Minikler 2: Furkan Akça, Mevlüt Ünal, Ali Furkan Sunar, Burak Taşkın, Deniz Yıldız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com