EXPO 2020 Uşak’ta masaya yatırıldı

EXPO 2020 Uşak’ta masaya yatırıldı
Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) yönetim kurulu toplantısını Uşak’ta gerçekleştirdi.

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) yönetim kurulu toplantısını Uşak’ta gerçekleştirdi. Dülgeroğlu Oteli’nde gerçekleştirilen toplantıya Uşak Valisi Özdemir Çakacak, EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Temizocak, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Sait Çelik, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı Mustafa Kuvvet, UTSO Meclis Başkanı Osman Zeki İşman ve EGEV yöneticileri katıldı. Toplantıda İzmir’in EXPO 2020 için adaylığı ve Ege bölgesinin desteği masaya konuşuldu.
UTSO Meclis Başkanı Osman Zeki İşman, EXPO 2020 için tüm Ege Bölgesi’nin seferber olması gerektiğini söyledi. EXPO’nun nimetlerinden Ege ile birlikte Uşak’ın da yararlanabileceğini kaydeden İşman, Uşak’ın sağlık turizmi bakımından eline fırsat geçeceğini iletti. UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet ise Uşak’ın böylesine bir organizasyonda faydalı olmak istediğini belirtti. Kuvvet, “ İlimizin önemli gelişme kaydetmesi için İzmir’in yanında olmak durumundayız. Bu nedenle EXPO için bizde elimizden geleni yapacağız” dedi.
EXPO’nun dünyanın en büyük sosyal organizasyonu olduğuna dikkat çeken UTSO Başkanı Mustafa Kuvvet, “ EXPO dünyanın en büyük sosyal organizasyonudur. Ülkemiz maalesef 2015 için ev sahipliği yapamadı. Fakat bu defa kazanacağımıza yürekten inanıyoruz. EXPO bölgemize de önemli ekonomik fırsatlar oluşturacaktır. Evrensel nitelik taşıyan EXPO’nun İzmir’de yapılıyor olması demek Tüm Ege Bölgesi’nin canlanması demektir. İlimiz için de EXPO önemlidir. Termal kaynaklarımızın o tarihe kadar değerlendirilmesi ve otellerin yapılması demek sağlık turizminde önemli gelişmeler kaydedeceğimiz anlamına gelir. Aynı şekilde bölgemizde bizim gibi termal kaynakları olan çevre illerde kazançlı çıkacaktır” dedi.
Ege’nin kalkınmasında anahtarın EXPO 2020 olacağını anlatan EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Temizocak,“Ege’nin kalkınmasına en önemli katkının kazanmak istediğimiz EXPO 2020’den geçtiğine inanıyoruz. Bizim EXPO’daki temamız sağlık konusu üzerine kuruldu. Bugüne kadar bu konuda ve temada herhangi bir EXPO olmadı. Bu da bizim için önemli bir avantajdır. Bu tema altında dünyanın tüm ülkeleri teknolojilerini İzmir’e taşıyacaklar. Bu ülkemiz ve bölgemiz adına önemli bir gelişme olacaktır. Bizler ise bölgemizi ve sağlık turizmini en iyi şekilde anlatarak önemli kazanınlar elde edeceğiz. Gelecek ziyaretçilerin 15 milyonunun yabancı olması bölgedeki sağlık turizmine ivme kazandırması adına çok önemli bir adım olacaktır. Bu nedenle hepimiz güç birliği yaparak katkı vermeliyiz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com