EXPO 2020'ye evsahipliği için İzmir'in sunumu yapıldı -Sağlık Bakanı Akdağ: ''Başta Başbakanımız Erdoğan olmak üzere hükümet olarak EXPO 2020'ye evsahipliği konusunda İzmir'in arkasındayız'' (Fotoğr

EXPO 2020'ye evsahipliği için İzmir'in sunumu yapıldı   -Sağlık Bakanı Akdağ: ''Başta Başbakanımız Erdoğan   olmak üzere hükümet olarak EXPO 2020'ye evsahipliği   konusunda İzmir'in arkası
EXPO 2020'ye evsahipliği için İzmir'in sunumu yapıldı -Sağlık Bakanı Akdağ: ''Başta Başbakanımız Erdoğan olmak üzere hükümet olarak EXPO 2020'ye evsahipliği konusunda İzmir'in arkasındayız'' (Fotoğraflı-Görüntülü)

PARİS (A.A) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ''Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet olarak EXPO 2020'ye evsahipliği konusunda İzmir'in arkasındayız'' dedi.
     EXPO 2020'ye aday olan İzmir, Paris'teki Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurul toplantısındaki tanıtımının ardından Bakan Akdağ, İzmir Valisi Cahit Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu ve sunumda konuşma yapan ünlü kalp doktoru Mehmet Öz, ortak basın toplantısı düzenledi.
     Akdağ, İzmir'in evsahipliği konusunda takım oyunu oynamak gerektiğini belirterek, ''Biz bu takım oyununu iyi oynuyoruz ve iyi oynamaya devam edeceğiz. Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümet olarak EXPO 2020'ye evsahipliği konusunda İzmir'in arkasındayız'' diye konuştu.
     Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın İzmir milletvekili olduğunu hatırlatan Akdağ, ''EXPO 2020'ye İzmir evsahipliği yaparsa bu iki önemli bakanımız ulaştırma ve turizm konularında ciddi katkılar sağlayacaktır. Yani iki bakanımızın İzmir milletvekili olması elimizi güçlendirecek'' dedi.
     Akdağ, İzmir'in, EXPO 2020'nin evsahipliğini alma konusunda önemli potansiyeli olduğunu ifade ederek, seçilen ''sağlık'' temasının da önem arz ettiğini söyledi.
     Sağlık Bakanlığı'nın, sağlık hizmetlerine herkesin ulaşması konusunda son yıllarda önemli adımlar attığına işaret eden Akdağ, şöyle devam etti:
     ''Sağlık konusunda Türkiye'nin attığı adımlar diğer ülkeler tarafından da atılabilir. İzmir'in evsahipliğini alması halinde Türkiye, bu tecrübelerini diğer ülkelerle paylaşabilir. EXPO da bunun dünyaya gösterilmesi açından önemli bir platformdur.''
    
     -''Bu konuda hükümetle birlik ve beraberlik içinde çalışıyoruz''-
    
     İzmir Valisi Cahit Kıraç da EXPO'yu, ''fuarların olimpiyatı'' olarak tanımlayarak, ''Biz maçı kazanmak için sahadayız. Maçı biz kanacağız'' diye konuştu.
     İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da İzmir'in evsahipliğini alma konusundaki inancının tam olduğunu ifade ederek, bu konuda hükümetle birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını söyledi.
     Türkiye'nin Paris Büykelçisi Tahsin Burcuoğlu ise başarının sırrının davaya sahip çıkmak olduğunu belirterek, bu konuda herkesin elinden gelen desteği verdiğini kaydetti.
     Dr. Mehmet Öz de sağlıksız hiçbir ülkenin varlıklı olamayacağını bildirdi.
     Tarihte Efes'in, tıp alanında önemli yeri olduğunu ifade eden Dr. Öz, Akdeniz mutfağının dünyanın en sağlık mutfaklarının başında geldiğini ifade etti.
     Basın toplantısının ardından, 52 yaşına giren Dr. Mehmet Öz, kendisi için hazırlanan sürpriz doğum günü pastasını kesti. Herkese sağlıklı beslenmeyi tavsiye eden Dr. Öz, fazla kilolardan herkesin kurtulması gerektiğin söyledi.
     Dr. Öz, bel ölçülerini kontrol ettikten sonra çok sağlıklı gördüğünü söylediği Bakan Akdağ'ı kutladı.
    
     Muhabir: Paris
     Yayıncı: Tarkan Demir (PARİS)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com