EXPO'da üzücü haber 2. turda geldi

EXPO'da üzücü haber 2. turda geldi
İzmir'in aday olarak yarıştığı EXPO 2020 seçmelerinde kazanan şehir Dubai oldu

Paris'ten üzücü haber geldi. EXPO 2020 oylamasının ikinci turunda İzmir elendi. İlk turda Dubai 77, Ekaterinburg 39, İzmir 33, Sao Paulo 13 oy aldı. İlk tur sonucuna göre Sao Paulo elendi. Bu sonuçla Dubai, Ekaterinburg ve İzmir ise ikinci turda yarışmaya hak kazanmıştı. İkinci turda ise Dubai 81, Ekaterinburg 41 aldı. İzmir ise 36 oyda kalarak elendi. Üçüncü tur oylamada Ekaterinburg'u 116'ya 47 ile geride bırakan Dubai Expo 2020'ye ev sahipliği yapmaya hak kazandı.

İzmir 'in ikinci kez aday olduğu dünyanın en önemli organizasyonlarından EXPO'nun 2020 yılında hangi şehirde düzenleneceğinin belirleneceği Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Kurul toplantısı, Paris'teki OECD binasında gerçekleşti.

İLK SUNUMU DUBAİ, SON SUNUMU İZMİR YAPTI

Oylamadan önce 11.30’dan itibaren aday ülkeler sunumlarına başladı. İlk sunumu Dubai yaptı. Dubai’nin ardından Sao Paulo, Ekaterinburg ve en son da İzmir sunum yaptı. Dubai adına sunumu aynı zamanda projenin yöneticilerinden de olan Reem Al Hashimy yaptı.

Sunuculuğunu Defne Samyeli’nin yaptığı 20 dakikalık sunumda İzmir’in avantajları, sağlık temasının önemi ve adaylık çalışmaları anlatıldı.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com