Ey Türk Milleti; "Paralel"i Bırak, Çocuklara Bak!

Ey Türk Milleti; "Paralel"i Bırak, Çocuklara Bak!
Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu, seçim öncesi hazırlıklar, seçim sonrası değerlendirmeler derken kaç çocuğun "ihmal, taciz, tecavüz" nedeniyle öldüğü, travmaya uğradığı, hayatının karardığını önemsemez hale mi geldik?

ÖZEL | SANSURSUZHABER 

Şimdi de salgın tehdidi kapıda...

SURİYE'DEN KIZAMIK VE ÇOCUK FELCİ GELDİ!

Kızamık hastalığının yeniden canlanması üzerine, Türkiye genelinde acil aşı kampanyaları başlatmak zorunda kalan Sağlık Bakanlığı, daha o sınavı veremeden bir başka tehditle karşılaştı. "Çocuk felci!"

Dünya Sağlık Örgütü, 29 Ekim 2013’te Suriye’de polio virüsünün (çocuk felci) varlığını ve buna bağlı vakalar olduğunu açıklaması üzerine Türkiye'de de hastalığın kaynağı anlaşıldı. 

SANSÜRSÜZ HABER, CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL İLE KONUŞTU

Sansürsüz Haber, Eczacı Milletvekili Özgür Özel ile konuştu.  Özel, savaş nedeniyle Suriye’de sağlık hizmetlerinin aksadığını ve bu nedenle çocuk felcinin salgın haline dönüştüğünü anlattı. 

ACİLEN 20 MİLYON ÇOCUK AŞILANMALI!

Dünya Sağlık Örgütü'nün açıklamasına göre dünyada acilen 20 milyon çocuğun aşılanmalı gerekiyor.  Özel'in verdiği bilgilere göre aşılanmalı gereken çocuklar yalnız Suriye’deki çocuklar değil, risk altında  Türkiye, Lübnan, Irak, Ürdün, İsrail ve Filistin'deki çocuklar da var. 

SAĞLIK BAKANLIĞI AŞI YAPACAK ELEMAN BULAMIYOR!

CHP'li Özgür Özel'in Türkiye'de yürütülen aşı kampanyası hakkında Sansürsüz Haber'le paylaştığı bilgiler, dehşet verici. Sağlık Bakanlığı'nın başlattığı kampanyanın yetersiz ve sonuca ulaşmayan bir çalışma olduğunu öne süren Özel, aşı yapacak personel bile bulunamadığını anlattı.  "Öyle ki; Nisan ayında başlayan 4. Kampanyada insan kaynağı yetersizliği nedeniyle Sağlık Meslek Liselerinin de bu aşılama kampanyasına dahil olması istendi." diye konuştu. 

Özgür Özel,Bakanlığın Kasım ayından bu yana aşı kampanyasında başarılı olamadığını savundu, "Nisan ayı itibariyle 4. Kampanyayı başlattılar ve sınır illerde aşılama yapıyorlar. Ama hala aynı yöntem deneniyor ve tehdit giderek büyüyor.” uyarısı yaptı. 

"SALGINI ÖRTBAS ETMEYE ÇALIŞIYORLAR" 

Özel, sıkıntıları dile getirdiklerini söyledi  ancak karşılarında muhattap bulamadıklarından yakındı. "Hatta, neredeyse Bakanlık tarafından bu konu örtbas edilmeye çalışılıyor ve çocuk felci riski gözlerden kaçırılmak isteniyor. Bakanlık bu riski kamuoyu ile paylaşmak ve bilinçlendirme yapmak yerine, kaçak bir şekilde bu salgın ile mücadele ediyor ve üstelik eline yüzüne bulaştırıyor." diye konuştu. 

Burcu Oral Evren | SANSURSUZHABER.COM
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com