Eylem hazırlığında yakalandılar!

Eylem hazırlığında yakalandılar!
Diyarbakır'da eylem hazırlığındaki 3 kişi silah ve patlayıcılarla yakalandı.

Terör örgütü PKK'nın, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam'ın da aralarında bulunduğu bürokratlara yönelik saldırı planı son anda deşifre edildi.

Diyarbakır'da eylem hazırlığındaki 3 terörist, düzenlenen operasyonla bir lav silahı, bir el bombası ve bir MP5 otomatik silahla birlikte yakalandı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele, KOM ve İstihbarat Şube Müdürlükleri tarafından yapılan operasyonda, terör örgütünün kırsalda bulunan elemanlarına silah ve mühimmat gibi lojistik destek sağladığı belirlenen 3 kişi tespit edilerek takibe alındı. Teröristlerin, Diyarbakır şehir merkezinde eylem amaçlı keşif ve istihbarat çalışmaları yaptığını belirleyen polis, bunlara yönelik operasyon için düğmeye bastı. Operasyonda teröristlerin, Diyarbakır'da üst düzey bürokratlara yönelik eylemde kullanmak üzere bulundurdukları silah ve bombalar ele geçirildi. Ele geçirilen 1 adet lav silahı, 1 el bombası, bir MP5 marka otomatik silah ve buna ait 2 şarjör ile 60 fişek ele geçirildi. Şahısların üzerlerinde ise cep telefonları, sim kartları ve hafıza kartları ele geçirildi.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde, ele geçirilen silahları basına gösteren Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, teröristlerin şehir merkezinde üst düzey bürokratlara yönelik saldırı hazırlığında olduğunu söyledi. Vali Toprak, yakalanan teröristlerin Diyarbakır kırsalında bulunan terör örgütü mensuplarına lojistik ve yiyecek temin ettiklerini belirterek, "Ayrıca kırsalda örgüt mensuplarının talimatları ile şehir merkezlerinde eylem amaçlı keşif ve istihbarat çalışması yaptıkları, yapılacak eylemlerde kullanılacak silah ve bomba mühimmatlarının naklini sağladıkları ve şehir merkezlerinde üst düzey bürokratlara yönelik eylem hazırlığında oldukları tespit edilmiştir." diye konuştu. Vali Toprak, yakalanan 3 kişinin adli makamlara sevk edildiğini söyledi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜN MÜCADELE GÜCÜ AZALDIKÇA BOMBALI SALDIRIYA YÖNELİYOR"

Terör örgütü PKK'nın son aylarda Diyarbakır'ın Lice ve Silvan ilçesinde yola döşediği 4 ayrı bombanın, yapılan çalışmalar sonucu patlatılmadan ele geçirildiğini anlatan Vali Toprak, terör örgütünün kırsalda mücadele gücünün azaldıkça bombalı eylemlere yöneldiğini kaydetti. Vali Toprak şunları söyledi: "Terör örgütü mücadele gücünü kaybettikçe vur-kaç eylemlerine yöneliyor. Bu tür eylemler son günlerde arttı. Güvenlik birimlerinin işbirliği sayesinde vatandaşlar için de büyük tehditler olan planlar sonuçsuz bırakıldı. Silvan'da 2, Lice'de 2 olmak üzere ayrı bomba ele geçirilirdi. Terör örgütü vatandaş ya da güvenlik gücü ayırt etmeksizin ses getirecek eylemlerin peşinde. Terör örgütünün elinde silah olduğu müddetçe mücadelemiz devam edecektir." (NSK)

Habertürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com