Eylemden sonra bozuk yol düzeltiliyor

Eylemden sonra bozuk yol düzeltiliyor
Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere beldesinde, kazı çalışması sonrası bozulan ve aylardır düzeltilmediği için belde halkının üç kez eylem yapmasına neden olan arazi yolunda, nihayet çalışma başlatıldı.

Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere beldesinde, kazı çalışması sonrası bozulan ve aylardır düzeltilmediği için belde halkının üç kez eylem yapmasına neden olan arazi yolunda, nihayet çalışma başlatıldı.

Devlet Su İşleri 22. Şube Müdürü Bilgin Telek, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gördes Barajı’ndan İzmir’e içme suyu temin edilmesi için ishale hattı döşenmesi amacıyla Manisa’da kazı çalışması yapıldığını belirtti. Yüklenici iki firmanın iş ortaklığında yapılan kazılar sırasında Koldere beldesinde, ovaya ulaşım sağlanan 8 kilometrelik yolun bozulduğunu anımsatan Telek, yolun eski haline getirilmemesi nedeniyle köylünün mağdur olduğunu söyledi. Buradaki sorunun, yüklenici firmalardan birinin ekonomik sıkıntıya düşmesinden kaynaklandığını, ancak bozulan yolun düzenlenmesi için çalışmalara başlandığını ifade eden Telek, şu bilgileri verdi: “Geçen yıl Haziran ayına kadar işler rayında giderken, şirketlerden biri ekonomik olarak zor duruma düştü. Bu durumda ihalenin fesih olması gerekiyordu. Ancak diğer şirket bunu göze alamayınca iki şirket bu işin orta yolunu bulmaya çalıştı. Bir şirket diğer şirketin borçlarını ödedi. Bu da mali bir güçsüzlüğe neden oldu. Havaların yağışlı gitmesi nedeniyle de 4 ay araziye girilemedi. Şu an çok şükür işi toparladılar, yolun eski haline getirilmesi için çalışmalara başladılar. Şu an yoldaki düzenleme çalışmaları göstermelik değil, gerçek anlamda işe başlamalarının göstergesidir. Bu sorun bir ihmalkarlıktan veya vurdumduymazlıktan değil, tamamen ekonomik sebeplerden kaynaklandı.”
Koldere halkı, yol sorununa dikkat çekmek amacıyla üç kez eylem düzenlemiş, traktörleriyle bölgede toplanan belde halkı yolun bozuk bölümlerinde patinaj yaparak, buranın bir an önce yapılmasını talep etmişti.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com