Eylemsizlik Bitti Sıcak Temas Bekleniyor

Eylemsizlik Bitti Sıcak Temas Bekleniyor
19-20 Ocak tarihlerinde sınırı geçen PKK'lı bir grup Heron tarafından görüntülendi. Askerî- bir yetkili, çatışmaların yakın olduğunu öne sürdü

PKK'nın eylemsizlik kararını sona erdirmesinin ardından önümüzdeki günlerde Güneydoğu'da sıcak çatışmaların yaşanacağı öne sürülüyor. İddianın sahibi ise elinde Heron görüntüleri bulunan askerî bir yetkili. Askerî yetkiliye göre Türk Silahlı Kuvvetleri önümüzdeki birkaç gün içerisinde operasyonlara başlayacak ve seçim öncesi bölgeden yine şehit haberleri gelecek.

Heron görüntülerine göre 19-20 Ocak 2011'da 12 kişilik bir PKK'lı grup Türkiye'ye sızıyor. Grup havadan 22 saat görüntüleniyor. Ancak Heron, yakıtının bitmesi üzerine merkeze geri dönüyor. Askerî yetkilinin iddiasına göre bu durumda görevlendirmeyle bölgeye ikinci bir Heron gönderilmesi gerekirken, bu yapılmadı.

Taraf'a konuşan askeri yetkili “Bölgede görüntü alınmışsa yakıtı biten heronların yerine görevlendirmeyle ikinci bir Heron gönderilir. Ancak, talep edilmesine rağmen bu görevlendirme yapılmadı. PKK'lılar da sınırlarımız içerisinde izlerini kaybettirdiler” iddiasında bulundu. Askerî yetkili, grupların vurulması izninin Genelkurmay Harekât Başkanlığı'nda olduğunu kaydetti.

Heron PKK'lıları gördü

Uzungeçit'e baskın yapılacak

Askeri yetkili bu iddialarının yanı sıra aldıkları bazı istihbarat bilgilerini de bizimle paylaştı. Mart ayı içerisinde yaklaşık 40 kişilik grubun Şırnak Uzungeçit Jandarma Karakol Komutanlığı'na büyük bir eylem yapmayı planladıklarını iddia etti. Askerî yetkili ayrıca PKK'nın, Nusaybin Merkez'de bulunan güvenlik güçlerine veya Dibek Üs Bölgesi'ne yönelik eylem araştırması içerisinde olduklarını söyledi.

TARAF

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com