"Eynal da kimse çalışma yapamaz”

"Eynal da kimse çalışma yapamaz”
AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, Kütahya'nın Simav İlçesinde kamuoyunun yoğun bir şekilde tartıştığı jeotermal enerji ve göl arazisinin kullanımıyla ilgili konulara açıklık getirmek üzere İlçe yönetimi, İl Genel ve Belediye Meclis

 AK Parti Kütahya Milletvekili İsmail Hakkı Biçer, Kütahya'nın Simav İlçesinde kamuoyunun yoğun bir şekilde tartıştığı jeotermal enerji ve göl arazisinin kullanımıyla ilgili konulara açıklık getirmek üzere İlçe yönetimi, İl Genel ve Belediye Meclis üyelerinin de katılımıyla parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıdaki açıklamalarıyla Simavlıların yüreğine su serpen Biçer, Eynal Kaplıcalarındaki jeotermal enerji sahasında ruhsat almış olsa bile bir başka firmanın Simav halkı ve Simav Belediyesinin onayı olmadan hiçbir çalışma yapamayacağını söyledi. Simav Eynal Kaplıcalarındaki jeotermal enerji sahasında İl Özel İdaresinin bir başka enerji gurubuna yasal mevzuat çerçevesinde arama ruhsatı vermesiyle ilgili yanlışlığın düzeltilmesi için Ankara'da yoğun bir çaba harcadığını anlatan Biçer, “ Mahkemeye intikal etmiş bir konu hakkında fazla konuşmak istemiyorum.
Mahkeme sonuçlanmadığı için Simav'daki saha üzerinde hiçbir kamu ve özel teşebbüsün faaliyette bulunması söz konusu değildir. Şu husus çok iyi bilinmelidir ki, Simav halkının ve Simav Belediyesinin onayı olmadan hiçbir firma söz konusu sahada ne arama ne de işletme yapabilir” dedi.
Toplantıda muhalefete sert eleştirilerde bulunan Biçer, '.Sırf muhalefet yapma adına, siyaseti şahsi çıkarı için araç olarak görüp rakibini her fırsatta yıpratma adına, reyting alma adına olayı olduğundan farklı bir şekilde çarpıtarak yansıtmak ve adeta niyet okuyuculuğu yapıp sözüm ona yorumlarda bulunarak takdim etmenin ne olayın çözümüne, ne Simav'a yararı dokunmayacaktır.
Gün olmayan sorunlar yaratıp kavga etmek yerine el ele vererek Simav'ın sorunlarına çözüm arama, eksikliklerimizi giderme günüdür.
İşimiz Cenabı Hakkın ilçemize bahşetmiş olduğu bu doğal zenginliği en etkin ve en verimli bir şekilde kullanabilmenin yollarını araştırmak ve bulmak olmalıdır” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com