Eynal Kaplıcalarına 750 kişilik cami

Eynal Kaplıcalarına 750 kişilik cami
Yılda ortalama 750 bin dolayında yerli ve yabancı turistin şifalı sularından yararlanmak amacıyla ziyaret ettiği Kütahya'nın Simav Eynal Kaplıcalarında belediye ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan 750 kişilik modern camii inşaatı hızla yükseliyo

Yılda ortalama 750 bin dolayında yerli ve yabancı turistin şifalı sularından yararlanmak amacıyla ziyaret ettiği Kütahya'nın Simav Eynal Kaplıcalarında belediye ve hayırseverlerin katkılarıyla yapılan 750 kişilik modern camii inşaatı hızla yükseliyor.

Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, 490 metrekarelik alan üzerine yapılan 3 katlı modern camii temelinin bir yıl önce atıldığını bildirdi.
Cami inşaatının İç Ege'nin termal turizminde söz sahibi Simav'a ve Bin 200 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcalarına yakışır bir şekilde devam ettiğini ifade eden Başkan Kasım Karahan, maddi ve manevi katkı sağlayan herkese teşekkür ettiklerini söyledi.
Cami inşaatının tamamlanmasının ardından 19 Mayıstaki 5,9'luk depremde hasara uğradığı için ibadete kapatılan eski caminin yıkılarak yerine park yapılacağını vurgulayan Başkan Karahan,” Şu ana kadar belediye ve hayırseverlerin katkılarıyla inşaatta hiçbir sorun yaşanmadı. Simav Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Simav Müftülüğü elinden gelen gayreti gösterdi. Bundan sonra da göstereceğinden eminim. İnşaatı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz” diye konuştu.
Caminin bir an önce tamamlanmasının hayırseverlerin katkılarına bağlı olduğunu vurgulayan Başkan Karahan, inşaata yardım etmek isteyen hayırseverlerin ister belediye isterlerse Simav Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneğine makbuz karşılığı teberru veya ayni yardımda bulunabileceklerini kaydetti.
Başkan Karahan ayrıca, kaplıcadaki mevcut caminin depremde hasar görmesi nedeniyle kapatıldığını ve vatandaşların ibadetlerini Diyanet İşleri Başkanlığınca caminin üst kısmına konuşlandırılan çadır mescitte yerine getirdiklerini bildirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com