Eynalda kaplıca lojmanları onarılıyor

Eynalda kaplıca lojmanları onarılıyor
Kütahya Simav Belediyesi, işlettiği Bin 200 yataklı Eynal Kaplıcalarındaki 28 lojman için onarım çalışması başlattı.

Kütahya Simav Belediyesi, işlettiği Bin 200 yataklı Eynal Kaplıcalarındaki 28 lojman için onarım çalışması başlattı. Yukarı Hamam karşısındaki lojmanlardaki onarım çalışmasının mutfak, banyo, küvet, duş ile yatak ve oturma odalarının eskiyen kapı ve pencere doğramalarıyla mefruşatlarını kapsadığını ifade eden Belediye Başkanı Kasım Karahan, çalışmaları 15 Mayıs tarihine kadar tamamlanmayı planladıklarını bildirdi.
Lojmanlardaki onarım ile vatandaşlara kaplıcada kaliteli sağlık hizmetinin yanı sıra lüks bir tatil hizmeti sunmayı amaçladıklarını kaydeden Başkan Kasım Karahan, 3 bin yıldan bu yana romatizma, kırık-çıkık, cilt ve deri hastalıkları, cinsel rahatsızlıklar, ruhen ve bedenen görülen yorgunluklar gibi tam 14 çeşit hastalığa iyi geldiği Sağlık Bakanlığından tescilli Eynal Kaplıcalarını günün koşullara uygun konuma getirmek için bu tür yenileme çalışmaların belirli aralıklarla sürdüğünü bildirdi.
Başkan Karahan, yılda ortalama 1 milyon dolayında vatandaşın ziyaret ettiği Eynal Kaplıcalarını sadece şifa merkezi olarak değil, aynı zamanda tatile dönüştürmeyi amaçlayan vatandaşlar için de bir fırsata dönüştürmek için bu tür çalışmaları belirli aralıklarla sürdürdüklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com