Eynal'da ramazan indirimi

Eynal'da ramazan indirimi
Ramazan'ın bu yıl turizm sezonuna denk gelmesi, Kütahya'nın Simav ilçesinde belediye tarafından işletilen şifalı sularıyla ünlü Eynal Kaplıcaları İşletmesini ek tedbirler almaya itti.

Ramazan'ın bu yıl turizm sezonuna denk gelmesi, Kütahya'nın Simav ilçesinde belediye tarafından işletilen şifalı sularıyla ünlü Eynal Kaplıcaları İşletmesini ek tedbirler almaya itti.
Bin 200 yataklı Eynal Kaplıcalarının İşletme Müdürü Cemil Baybuk, otel ve motellerdeki olası müşteri kayıplarının önüne geçmek amacıyla Ramazan'da fiyatlarda önemli ölçüde indirim yaptıklarını söyledi.
Ramazan'da kaplıcadan yararlanan yerli turist sayısında ortalama yüzde 20 azalma beklediklerini ifade eden İşletme Müdürü Cemil Baybuk, müşteri kaybının önüne geçmek için konaklama ücretlerinde yüzde 30 ile yüzde 50 arasında değişen indirimlerle Ramazan ayı dönemindeki tatil sezonun cazip hale getirmek istediklerini söyledi.

DOLULUK YÜZDE 100'E ULAŞTI
Öte yandan turizm sektöründe bu yıl yüzler gülüyor. Turist sayısında bir önceki yıla göre yüzde 10'luk artışın gözlendiği Eynal Kaplıcalarında doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı. Hem kaplıcalardan yararlanıp hastalıklarına şifa aramak hem de tatillerini doğal ortamda sürdürmek amacıyla İç Ege'nin şirin ilçesi Simav'a gelen turist sayısında geçen yıla göre yüzde 10 yükseliş olduğu bilgisini veren Cemil Baybuk, bu artışın ağustos ayının ortalarına kadar devam edeceğini belirterek, 'Şu anda otellerde yer yok. Ocak-Temmuz döneminde Eynal Kaplıcalarımızda 500 bin dolayında yerli ve yabancı turisti ağırladık. Yılsonuna kadar bu sayının 750–800 bini bulmasını bekliyoruz” diye konuştu.
Baybuk, Ramazan ayı boyunca Eynal Kaplıcalarındaki otel odalarından günlüğü 55 ile 100 TL olanlarının 35 ile 60 TL'ye, 70 TL olan odalarında 55 TL'ye indirildiğini bildirdi.
Ramazan Bayramının ardından kış tarifesine geçileceği ifade eden İşletme Müdürü Cemil Baybuk, 2011 yılı haziran ayına kadar devam edecek olan kış tarifesine göre 55 ile 100 TL arasında olan oda fiyatların 40 ile 75 TL' sına indirileceğini kaydetti.
Bu yıl çok güzel bir sezon geçirdiklerini söyleyen Simav'ın DP'li Belediye Başkanı Kasım Karahan'da, Türkiye'nin ilk ve tek termal şifalı sulu Aqua parkın ilçeye bir hareketlilik kazandırdığını kaydetti. Şu anda oteller ile motellerdeki doluluk oranının yüzde yüz durumda olmasının kendilerini sevindirdiğini ifade eden Başkan Kasım Karahan, bu sayede belediyenin nakit sıkıntısı çekmediğini söyledi.
Soğuk ve yağışlardan dolayı bu sezonun biraz geç başladığını dile getiren Karahan, kaplıcadan yararlanmak için ilçeye gelenler arasında yerli turistlerin ağırlıkta olduğunu, bu hususta ilk sırayı Konya, Bursa, İstanbul, İzmir, Uşak, Sakarya, Gaziantep ve Hatay'dan gelen vatandaşların aldığını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com