Eyüp'te gecekondu çöktü

Eyüp'te gecekondu çöktü
Eyüp Sakarya Mahallesi Çavdar Sokak'ta bulunan tek katlı bir gecekondu, 08:00 sıralarında şiddetli esen rüzgar nedeniyle çökme meydana geldi. Evde bulunan Remzi Ektir, kızı Pınar ile torunu Emel, çöken gecekondunun altında kaldı.

Komşuların yardımıyla kurtarılan kişi, şans eseri olaydan yara almadan kurtuldu. Başka bir gecekonduya alınan aile burada sağlık ekiplerinin gelmesini bekledi. Bir süre sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, anne ile kızını ambulansa bindirerek hastaneye götürdü. Remzi Ektir ise durumunun iyi olduğunu söyleyerek çöken gecekondudaki eşyalarını çıkarmaya çalıştı. İşsiz olduğu öğrenilen Remzi Ektir, “Birden bire güçlü bir rüzgar esti, zaten eski bir binaydı. İndiriverdi aşağıya. Evde ben, kızım ve torunum vardı. Allah razı olsun komşuların yardımıyla çıktık" diye konuştu.

Gürültüyü duyunca evden çıktığını söyleyen Ektir'in komşusu Hüseyin Akbaş ise, "Bir gürültü oldu sabah sabah, biz komşular koşarak gittik. Evin içinde üç kişi vardı birini kurtardık. Sonra çocukla annesini kurtardık mahalledeki arkadaşlarımızla. Büyük bir felaketten sağ salim kurtuldular" dedi. İtfaiye ve polis ekipleri, olay yerinde çöken gecekondu ile ilgili incelemeler yaptı. Gecekondunun başka bir aileye ait olduğu ve Ektir ailesinin evsiz oldukları için geçici olarak burada kaldıkları öğrenildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com