Ezeli rekabette centilmenlik mesajları

Ezeli rekabette centilmenlik mesajları
Galatasaray Teknik Direktörü Terim ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Kocaman, dev maç öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, ''Bu sene futbolun paydaşlarına çok daha fazla iş düşüyor. Tüm futbolun paydaşlarının artık güzel şeyler duymaya, güzel şeyler yaşamaya ihtiyacı var'' dedi. 
 
Terim, Palandöken Kış Turizm Merkezi'ndeki Dedeman Ski Lodge Otel'de düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dileyerek, sezona Süper Kupa maçıyla başlandığını söyledi.
 
Erzurum'un yeni stadında, Erzurumlularla beraber, kentteki Galatasaray ve Fenerbahçeliler ile beraber centilmence bir maç olmasını temenni eden Terim, şöyle konuştu:
 
''Hak eden kazansın, güzel bir futbol olur inşallah. Bu sene futbolun paydaşlarına çok daha fazla iş düşüyor. Tüm futbolun paydaşlarının artık güzel şeyler duymaya, güzel şeyler yaşamaya ihtiyacı var. Ümit ediyorum bu sene böyle geçer. Tüm paydaşlara da çok büyük görevler düşüyor. Umarım tüm paydaşlar bu görevleri layıkıyla yerine getirir. Hepimiz güzel hareketlerin alkışlandığı, o güzel şeylerin konuşulduğu, mutlu bir ortam içerisinde bu seneyi hem Avrupa'da, hem Türkiye'de geçiririz inşallah. Bu konuda dediğim gibi hepimize çok önemli görevler düşüyor.''
 
Londra olimpiyatlarında başarılı olan sporcuları da tebrik eden Terim, ''Ezeli rakibimize de başarılar diliyorum. Aykut hocamın da benim de işimiz çok zor. Daha önce Avrupa serüveni var Fenerbahçe'nin. İnşallah Şampiyonlar Ligi'ne beraberce ülkemizi gruplarda temsil ederiz. Başarılar diliyorum'' dedi.
 
-Aykut Kocaman-
 
Bir gazetecinin, İspanya'da Real Madrid ve Barcelona örneği gibi Gatasaray ve Fenerbahçe'nin önümüzdeki yıllarda kopup gideceği yönünde görüşler bulunduğunu hatırlatması ve Erzurum'da iki takımın da kamp yapma ihtimalinin olup olmadığını sorması üzerine Aykut Kocaman, şu yanıtı verdi:
 
''Farkı yaratan bence yaptıkları transferler değil, kaliteleri. Uzun zaman ortaya koydukları kaliteleri. Bu farkı yaratan da işin ekonomisi. İlerleyen zamanda eğer Türkiye'de olursa böyle bir şey. Bunun ana nedeni doğru ekonomi yönetimi yapan kulüpler olacak diye düşünüyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe'nin hem sayı olarak, hem nitelik ve nicelik olarak transferde öne çıkmalarının nedeni, ekonomik olarak bunu yapabiliyor olmaları diye düşünüyorum. Buradan yola çıkarak en azından bu sene, önümüzdeki sene sadece iki takımın olacağı kanaatinde değilim. Çok değerli takımlar var. Onlar da 'bu farkı nasıl kapatırız' diye çalışıyorlar.''
 
Kocaman, Erzurum'da kamp yapmayla ilgili olarak, ''Fenerbahçe'nin hazırlıkla ilgili Topuk Yaylası ile ilgili söylüyorum. Hakikaten çok iyi bir çalışma tesisi var. En azından ihtiyacı ortadan kaldırdı. Sezon başı yükleme antrenmanı yeri olarak böyle bir yere ihtiyacı yok'' dedi.
 
Bir gazetecinin, ''Futbolda baştan aşağı bir futbol barışı sağlanacak mı?'' sorusuna da Aykut Kocaman, bu konuda sadece futbol sahaları olarak değil, toplumsal zihniyetin değişmesi gerektiğine dikkat çekti.  (EAK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com