Ezel'in Raytingleri Neden Düşüyor?

Ezel'in Raytingleri Neden Düşüyor?
Ezel'in reytingleri son hafta 5,4 civarıydı.

Ezel'in son haftalardaki durumu, aynen şu dalgacı ve pek veciz (aslında biraz da hüzünlü) meseli hatırlatıyor bana; hani genç kız akşam sanat okuluna gitmiş, işleme yapmayı öğrenmiş, tüm elbisesini işlemiş ya.. o misal işte.

Ezel, veciz sözlere ve iç içe şaşırtmalı komplolara öyle bir merak sardı ki, başlangıçta iyi bir karşılık buldu seyirciden diye öyle bir döşedi ki bunları diziye; akşam sanata gidip işlemesini öğrenip de elbisesini baştan aşağı işleyen kız gibi.. seyircinin kafası karıştı, seyrettiği sahne, bir sonraki sahnede yalanlanacak mı, yoksa aynı mı kalacak, bunun peşine düşüp hafiyelik yapmaktan bezdi ayrıca.

Ezel, kedi fareyle oynar gibi oynadı seyirciyle. Ardı ardına dizilen komplolar, danışıklı dövüşler, aslında öyle değil de böyleler, yok yok böyle de değil, şöyleler.. öyle kafa karıştırdı ki, seyirci bunaldı bence nihayetinde ve vazgeçti diziden.

Ezel, fevkalade dramatik bir yapıya sahip olmasına rağmen –tuhaf ama- seyircide catharsis (arınma) yerine, verfremdungseffekt (yabancılaştırma efekti) yarattı, bu bilmece bildirmece konseptiyle yazılmış sahneleriyle.

Sonuçta, yemek üzerine birkaç hoşça saat geçirmek için ekran karşısında yayılan seyirciyi ziyadesiyle yordu. Kolayından izleyebileceği bir başka diziye geçmesine neden oldu.

Ezel'in reytingleri son hafta 5,4 civarıydı.

Durmasını bilmek gerekiyor işte bir yerde.

Yoksa, seyirci durduruyor!

Telesiyej / TARAF

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com