Ezgi Başaran Dink ailesi için sordu!

Ezgi Başaran Dink ailesi için sordu!
'Dink'lerin vazgeçtiği ülkeden bize ev olur mu?' Radikal Gazetesi yazarı Ezgi Başaran, Dink ailesinin 'Biz artık yokuz' açıklamasını köşesine taşıdı.

Hrant Dink cinayeti davası devam ederken, Dink ailesi duruşmalara katılmayacağını açıkladı. Ezgi Başaran, adalete güvenmediği için 'Biz artık yokuz' diyen Dink ailesinin kararını bugünkü köşe yazısında yorumladı.

Başaran, 'Dink ailesinin vazgeçtiği ülkeden bize ev olur mu?' diye sordu.

İşte Başaran'ın yazısındaki ilgili bölüm:
 
Türkiye böyle bir adamın ‘devam edemediği’, böyle bir adamın ailesine “Adaletiniz de size kalsın” dedirterek, sıtkını sıyıran bir ülkedir. Çektiği tüm eziyetlere rağmen bu ülke için, sevgi ve inançla kim diyebilir, “Orası karanlık bir yer değildir, aydınlanıyor ve biz aydınlatmaya uğraşıyoruz” diye. Onu diyebilecek nadir adamlardan birini karanlığa gömen ülkedir burası. 
 
Hafta sonu konuştuğum Hrant Dink’in kardeşi Hosrof Abi, “Ezgi, kokuyor artık bu ülke, ben sana ne diyeyim, diyecek sözümüz mü kaldı” derken… 
 
Rober, geçen hafta Agos’a ‘Siz katilleri iyi bilirsiniz’ diye öfkeli bir vazgeçiş manşeti atarken… Biz nerede duracağız, ona bakmak lazım. 
Dink’lerin olmadığı bir oyunda biz var mıyız, onu bilmek lazım. 
Dink’lerin vazgeçtiği bir ülke hangimize sıcak ve güvenli bir evdir, onu düşünmek lazım.
 
Ezgi Başaran'ın yazısının devamını buradan okuyabilirsiniz.

(DSE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com