F-16'lar PKK kamplarını vurdu

F-16'lar PKK kamplarını vurdu
Terör örgütü PKK tarafından Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen hain saldırının ardından başlayan operasyonlar tüm hızıyla sürerken, Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları operasyona havadan destek vermeye devam ediyor.

Düzenlenen hain saldırının ardından başlayan operasyonlar sürerken, Diyarbakır'dan kalkan savaş uçakları operasyona havadan destek vermeye devam ediyor.

Diyarbakır 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan savaş uçakları belirlenen koordinatlardaki hedefleri vurarak geri dönüyor. Diyarbakır'da gece boyu devam eden hava hareketliliği sabahın erken saatlerinde de sürdü.

Gece havalanan F 16 savaş uçakları yurt içi ve Kuzey Irak'ta belirlenen hedefleri vurdu. Irak sınırına yakın bölgelerde teröristlerin barınabileceği bölgeler ablukaya alınırken, sınır ötesine de savaş uçakları ve obüs topları bomba yağdırıyor. Hakkari'nin Çukurca ilçesinde konuşlandırılan ve 40 kilometrelik atış mesafesi olan obüs topları ile Kuzey Irak'ta bulunan terör kamplarına gece boyunca atışlar yapıldı. Top atışlarının yanı sıra Diyarbakır'dan havalanan savaş uçakları da Kuzey Irak'ta belirlenen noktaları bombaladı.

Terör örgütü PKK'ya yakınlığı ile bilinen bir internet sitesinde yer alan bilgiye göre 19 Ekim tarihinden itibaren Kuzey Irak'ta bulunan Hakurk, Haftanin, Zap ve Zagros kamplarının yoğun bir şekilde bombardımana tutulduğu belirtildi. Açıklamada, terör kamplarının bulunduğu alanların havan, obüs ve savaş uçakları tarafından aralıksız olarak vurulduğu kaydedildi.

SINIR HATTINDA ASKERİ OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit olmasından sonra Kuzey Irak sınırında PKK kamplarına yönelik Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), başlattığı kara harekatı artarak devam ediyor. Mehmetçikler PKK'lıların geçiş noktalarında köy korucuları ile birlikte elleri tetikte nöbet bekliyor. TSK'ya ait Diyarbakır'dan havalanan F16'lar Kuzey Irak'taki PKK kamplarına iki günden bu yana bomba yağdırırken askerlerde karadan operasyonlara destek veriyor.

Operasyonların yoğunlaştığı sınır hattındaki askeri operasyonlar her geçen gün artarak devam ederken Şırnak'tan havalanan kobra ve süper kobra helikopterlerde operasyonların sürdüğü Cudi ve Gabar dağında keşif uçuşları yapıyor. Havadan ve karadan askeri hareketliliğin en çok yaşandığı yerlerden biri olan Şırnak'ta Mehmetçikler olası terör tuzaklarına karşıda her gün yollarda mayın araması yapıyor. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte vatandaşların can güvenliğini sağlamak için birliklerinden çıkan çok sayıda asker zırhlı araçlar ve sinyal kesici araçlar eşliğinde Cizre-Güçlükonak, Cizre-Şırnak-Şırnak-Beytüşşebap karayolunda olası mayın tuzaklarını etkisiz hale getirmek için mayın araması yapıyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com