F-4E Pilotlarına Sertifika Verildi!(VİDEO)

F-4E Pilotlarına Sertifika Verildi!(VİDEO)
Eskişehir'de F-4e Uçaklarıyla 'tam Harbe Hazırlık Eğitimi'ni Tamamlayan 2008-a Devresi 10 Pilot Teğmen Düzenlenen Törende Sertifikalarını Aldı...
Eskişehir 1.i Ana Jet Üs Komutanlığı'nda 'F-4E tam harbe hazırlık eğitimi'ni başarıyla tamamlayan 10 pilota sertifikaları törenle verildi.
İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayıp, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay'ın kutlama mesajının okunmasıyla süren mezuniyet töreninde konuşan 1. Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Bülent Kocababuç, Türk Hava Kuvvetleri'nin genç pilotlarının tam harbe hazırlık eğitimine 3 Mart 2010 tarihinde başladıklarını kaydetti. Bugüne kadar çok zor engelleri aştıklarını belirten Tuğgeneral Kocababuç, 'Ülkemizi ve geleceğimizi teslim edeceğimiz bu gençleri büyük bir gururla mezun etmenin mutluluğunu
yaşıyoruz' dedi.
Mezun teğmenler adına konuşan devre birincisi Selim İnaç ise, 'Her karış toprağı kanla sulanmış aziz vatanın bağımsızlığına, birlik ve bütünlüğüne karşı gelecek her türlü tehdide engel olacağız ve bu yolda canımızı feda etmekten kaçınmayacağız.
1. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda almış olduğumuz eğitimle yurtiçi ve dışında verilecek her türlü görevi en iyi şekilde başaracağımıza inancımız tamdır' diye konuştu.
Mezun pilotlara 1. Hava Kuvveti Komutanı Korgeneral Korcan Pulatsü ve törene katılan diğer komutanlarca sertifikalarının verilmesinin ardından Teğmen İnaç, yaş kütüğüne uçak maketini çaktı. Pilotların mezuniyet merasimi, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.
(Haberlercom)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com