F.Bahçe istedi, Tahkim 'Evet' dedi

F.Bahçe istedi, Tahkim 'Evet' dedi
F.Bahçe Kulübü Aziz Yıldırım'ın 21 gün ceza almasına neden olan diyaloglarıyla ilgili Tahkim Kurulu'ndan polis kamerası kayıtlarını istedi. Tahkim Kurulu "buyur" dedi... Şimdi gözler Fenerbahçe'de...
Sporx.com'da yer alan habere göre Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a PFDK tarafından verilen 21 günlük hak mahrumiyeti cezasının Tahkim Kurulu tarafından onanması TFF ile F.Bahçe arasında yeni bir "görüntü" krizine neden oldu...
 
Sarı-lacivertli kulübün Tahkim Kurulu'na gönderdiği dilekçe ile Aziz Yıldırım'ın 21 gün ceza almasına neden olan Bursaspor maçı devre arasında hakem Tolga Özkalfa'ya karşı ifadeleriyle ilgili, delil olarak kullanılmasını talep ettikleri emniyet müdürlüğüne ait polis kamerası kayıtlarını Tahkim Kurulundan talep ettiği ortaya çıktı. F.Bançe'nin bu talebini inceleyen Tahkim Kurulu'nun İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Büro Amirliğinden alınan bu görüntüleri F.Bahçe Kulübüne verilmesini kararlaştırdı.
 
Olay; Bursaspor menajeri Süha Sidal'ın Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanan karşılaşması sonrasında yaptığı açıklamayla gündeme gelmiş ve ardından hakem raporlarıyla PFDK'ya sevkedilen Aziz Yıldırım sportmenliğe aykırı hareketten 21 gün hak mahrumiyeti cezasına çarptırılmıştı. Bursaspor menajeri Sidal'ın Yıldırım için hakemlere daha ağır ve farklı ifadeler kullandığını iddia etmesi ve orada polis kamerasının da kayıt yaptığını belirtmesi üzerine de F.Bahçe Spor Kulübü Tahkim Kurulu'ndan yargılamada polis kamera kayıtlarının da istenerek incelenmesini talep etmişti.
Bunun üzerine Tahkim Kurulu sarı-lacivertli kulübün savunmada delili olarak beyan ettiği olaya ilişkin görüntü ve ses kayıtlarını İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Büro Amirliği ile İstanbul Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu'ndan istedi.
 
İlgili görüntülerin 29 Mart günü TFF'ye ulaşması üzerine Tahkim Kurulu bir gün sonraya duruşmalı toplantı koydu. Ancak F.Bahçe Spor Kulübü Tahkim Kurulu'na gönderdiği dilekçede duruşmaya katılmayacağını fakat bu emniyete ait polis kamerası kayıtlarının kendileriyle paylaşılmasını telep etti.
 
30 Mart 2013 günü yapılan incelemede kurul, "Görüntü ve ses kayıtlarında tespit edilen hususlar ile müsabaka görevlilerinin raporlarında yazılı hususların aynı olduğu, diğer değişle görüntü ve ses kayıtlarının müsabaka görevlilerinin raporlarını aynen teyit ettiği anlaşılmıştır" diyerek cezayı onadı. Cezanın onanması ve kararın kesinleşmesine rağmen sarı-lacivertli kulüp dosyayı kapamadı!. "İlla da o görüntüler bize verilecek" baskısı yapan F.Bahçe Kulübü'ne TFF'den beklediği haber nihayet geldi. Tahkim Kurulu görüntüleri F.Bahçe Kulübü'ne vermeye karar verdi.
 
Bakalım sarı-lacivertliler "görüntüler hakem raporunu teyit ediyor" diyerek cezayı onayan Tahkim Kurulu'nun kendileriyle paylaşacağı bu polis kamera kayıtlarını kamuoyu ile paylaşacak mı?(MUK)
 
sporx.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com