"F.Bahçe'den ayrıldıktan sonra..."

"F.Bahçe'den ayrıldıktan sonra..."
Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch, birbirinden önemli açıklamalar yaptı...

Sansürsüzhaber - Spor Toto Süper Lig takımlarından Fenerbahçe'nin Slovak futbolcusu Miroslav Stoch, Can Bartu Tesisleri'nde NTVSPOR'a özel bir röportaj verdi ve önemli açıklamalar yaptı. Slovak futbolcu, kariyeriyle alakalı önemli açıklamalar yaparken, hayalindeki ligin de İspanya Ligi olduğunu dile getirdi.

"GEÇEN SEZONA ORANLA DAHA İYİYİZ"

Stoch ligin ilk yarısıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Geçen sezonun ilk yarısına göre daha iyi olduğumuzu söyleyebilirim. Liderin 2 puan gerisindeyiz. İyi işler yaptık. Kendi açımdan değerlendirecek olursam, 5 maç forma şansı bulamadım. Dakika aldığım zamanlarda iyi katkı yaptığımı düşünüyorum. Belki daha fazla oynayabilirdim. Kötü bir ilk yarı geçirmediğimizi düşünüyorum. İkinci yarıda da bunun üstüne koyarak daha iyi bir performans sergileyeceğiz.. Hem takımım hem de kendi adıma ligin ilk yarısının iyi geçtiğini söyleyebilirim." dedi.

"TAKIMDA KALDIĞIM İÇİN MUTLUYUM"

Şike soruşturmasının kendilerini etkilediğini belirten Stoch, "Herkesin hissettiği gibi karmaşık bir ortam vardı. Bu durum ilk ortaya çıktığında, "Ne yapmalıyız, geleceğimiz hakkında nasıl bir karar vermeliyiz" sorusu aklımıza geldi. Ben kalmaya karar verdim. O durumdan insan etkileniyor ama ben kalma kararı verdim ve bu kararı aldığım için mutluyum" ifadesini kullandı.

Bundan sonraki hedefleriyle alakalı olarak ise Slovak futbolcu, "İsim vermek istemiyorum ama bir takım teklifler aldım. Chelsea hakkında bir teklif yok. Fenerbahçe ile 2.5 yıllık sözleşmem var. Buradayım ve bunu bu şekilde dile getireyim" dedi.

"HAYALİM İSPANYA LİGİ"

Stoch, "Fenerbahçe'de oynuyorum. Artık bundan sonraki kontrat daha iyi olmak zorunda. Üst seviye bir takım olmalı. Gelecek ne getirecek ne götürecek bilemem ama benim en büyük hayalim ; İspanya Ligi'nde üst seviyede bir takımda oynayabilmek" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe'nin Slovak ismi sözlerini, "En belirgin özelliğim, belki de takımıma doğru bir şekilde destek verdiğim şey ; soldan topu alıp içeri drive ederek bazen asist, bazen golle katkı vermek. Rakip takım da buna önlem alıyor. Bazen bu özelliğimin dışında değişik yollar da arıyorum. O anda oluşan reaksiyona göre hareket ediyorum. Soldan taşıyıp içeri drive edip, ondan sonra da tehlike oluşturuyorum" şeklinde sürdürdü.

"DAHA BAŞARILI OLACAĞIM TARAF SOL KANAT"

Sağ kanatta daha başarılı olup olamayacağı şeklindeki soruya ise Stoch, "Uzun bir zamandır solda oynadığım için, şu anda bilemiyorum. Chelsea'de başladığımda sağda oynuyordum. Ondan sonra oyun içinde daha yatkın olduğum için, sola doğru kaymıştım. Daha başarılı olacağım taraf sol taraf. Sağ tarafta uzun süredir oynamadığım için bir şey söyleyemeyeceğim" yanıtını verdi.

"RETO ZİEGLER İLE DAHA İYİ ANLAŞIYORUM"

Andre Dos Santos ve Reto Ziegler arasındaki farkın kendisini nasıl etkilediği şeklindeki soruya da Stoch, "İlle de cevap isteniyorsa, Reto Ziegler diyebilirim. Defansı da iyi tutması anlamında daha iyi. Andre daha fazla ofansif oynuyordu. Beni karşı takımın bek oyuncusuyla karşı karşıya bıraktığı oluyordu. Daha fazla anlaştığım isim Reto olabilir."  yanıtını verdi.

Stoch Yobo ile arasındaki ilişkiyle alakalı olarak, "Yobo ile aramız çok iyi. Yaşca ben büyük ama onunla iyi anlaşıyoruz. O bana 'oğlum' diyor, ben de ona 'baba' diyorum aramız oldukça iyi. Kendisini seviyorum" dedi.

Alkollü araç kullandığı şeklindeki haberlerin kendisine sıkıntı verip vermediğini de açıklayan Stoch, "Foto sezon sonunda çekilmiş bir foto. Beni durduran kişi de arkadaşım. Böyle bir haber çıkınca bir takım kişiler tarafından türetildi. Öyle bir şey yok." diyerek sözlerini tamamladı. (EME)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com