F.Bahçe'den sert ırkçılık açıklaması!

F.Bahçe'den sert ırkçılık açıklaması!
Fenerbahçe Kulübü, düzenlenen basın toplantısının ardından ortaya çıkan görüntülerle ilgili açıklamada bulundu.

Fenerbahçe Kulübü, ırkçılık tartışmalarını yok etmek için düzenlediği basın toplantısının ardından ortaya çıkan resimler ve çeşitli görüntülerin ardından bilgilendirme mesajı yayınladı.
Resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Fenerbahçe, kulübe yöneltilen ırkçılık suçlamalarını kesin bir dille bir kez daha reddetti.

İşte sarı lacivertli kulüpten yapılan o açıklama:

"Kulübümüz tarafından 15 Mayıs 2013 tarihinde yapılan basın toplantısında;

Kulübümüz ve ülkemiz açısından oluşturulmaya çalışılan ırkçılık algısı kesin bir dille reddedilmiş, bu yöndeki tavrımız açık ve net olarak ortaya konmuştur.
Toplantıda özenle ve sadece kaynağı, sıhhati ve aktörleri belirli olan ve son 48 saatlik süre zarfında kamuoyuna servis edilen görüntü ve kişilerle sınırlı kalınarak çok tehlikeli sonuçlara ulaşabilecek bu algı bertaraf edilmeye çalışılmıştır.

Toplantıyı müteakiben özellikle sosyal medya ekseninde kaynağı, sıhhati ve amacı bilgimiz dahilinde olmayan bir takım görüntüler kamuoyuna servis edilmiş ve edilmektedir.

Konunun hassasiyeti ve kulübümüzün toplantıda vermiş olduğu mesajlar açık ve nettir. Kulübümüz bu kararlarının sonuna kadar arkasındadır.

Resmi niteliğinden şüphe duyulmayacak ve algı kirliliği yaratmaya yönelik olmayan görüntü ve belgelerin varlığı halinde, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün benzeri görülmemiş nitelikteki en sert tedbir ve kararları alacağı şüphesizdir.

Bununla birlikte bu niteliğe haiz olmayan hiçbir görüntü ve belge üzerinde yapılan tartışmalara taraf olmayacağımızı hatırlatır, bu tartışmaların sonucunda Türkiye'nin zarar göreceği gerçeği ve ikazını bir kez daha kamuoyunun bilgilerine sunarız."
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com