F.Bahçe'den stopaj iddialarına yanıt!

F.Bahçe'den stopaj iddialarına yanıt!
Sarı-lacivertlilerin idari menajeri Hasan Çetinkaya açıklamalar yaptı...

Fenerbahçe Futbol Takımı İdari Menajeri Hasan Çetinkaya, sarı-lacivertli ekipte tüm ödemelerin gelir vergisi kanununa göre yüzde 15 stopaj kesilerek yapıldığını bildirdi.

Çetinkaya'nın medyada konuyla ilgili yer alan haber konusunda, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalar kulübün internet sitesinde de yayınlandı.
 
Tüm futbolcular adına, 'teknik direktör Aykut Kocaman ile asbaşkan Murat Özaydınlı arasında, aralık ayında geçen yılki şampiyonluk primlerinin ödenmesine dair bir toplantı yapıldığı' haberinin gerçek dışı olduğunu savunan Hasan Çetinkaya, ''Aykut Kocaman ile Murat Özaydınlı arasında bu konuda hiç bir görüşme olmadı. Fenerbahçe'de yapılan tüm ödemeler, gelir vergisi kanununa göre, yüzde 15 stopaj kesilerek ödenir. Yani ödemeler, yasal kesintileri yapıldıktan sonra ödenir. Örneğin 100 bin liralık bir ödeme varsa, bunun yasal vergisi 15 bin lira kesilerek 85 bin lira ödenir. Yani futbolcular vergilerini ödemiş olurlar'' ifadelerini kullandı.
 
Fenerbahçe Kulübü'nün 3 Temmuz'dan bu yana yaşanan zorlu sürece rağmen futbolculara karşı tüm yükümlülüklerini yerine getirdiğini anlatan Hasan Çetinkaya şunları kaydetti:
 
''Yönetim kurulumuz, 3 Temmuz'dan sonra da 3 Temmuz'dan önce olduğu gibi tüm mali yükümlülüklerini yerine getirdi. Ücretlerde bir indirime gidilmedi. Primler de makul düzeyde, geçen senenin rakamlarıyla ödenmeye devam ediyor. O nedenle, hiçbir şekilde bu tür bir görüşme olmamıştır. Her maç günü bu tür haberlerin yapılması da manidar. Son 6-7 maçtır, her maç günü böyle bir problem oluyor. Her maç günü ya tapeler haber yapılıyor ya tahliyeler haber oluyor ya da bugün olduğu gibi haberler yayınlanıyor. Şu iyi bilinsin ki, 3 Temmuz'dan bu yana tüm Fenerbahçe camiası, yönetim, futbolcular, taraftar, kulüp personeli inanılmaz bir direnç sergiliyor. Futbolculardan hiçbir gün parayla ilgili bir talep olmamıştır. Yönetimin, takımımız için uygun gördüğü primleri zaten zamanında ödemiştir. Kanunen, yasal yollarla, mali yükümlülükler yerine getirilerek bu ödemeler gerçekleştirmiştir.''
 
Aykut Kocaman'ın bir prim pazarlığı içinde olmasının asla düşünülemeyeceğini kaydeden Çetinkaya, ''Aykut Kocaman'ın prim pazarlığı içinde olduğu haberleri bizi gerçekten ayrıca üzüyor. Aykut Kocaman çok iyi bir Fenerbahçelidir, ailenin bir parçasıdır. Yönetim kurulu ile kendi alacağı ve primleri ile ilgili bugüne kadar bir görüşmesi olmamıştır. Başkanımız, yönetim kurulumuz ne takdir etmişlerse, o ödenmiştir. Aykut Kocaman'a yönetilen bazı yakıştırmalar bizi üzüyor. Tekrar ediyorum, bu konuda Murat Özaydınlı ile Aykut Kocaman arasında hiçbir görüşme olmamıştır'' şeklinde ifadeler kullandı. (EMK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com