F1 İstanbul'dan Gitmeyecek!

F1 İstanbul'dan Gitmeyecek!
Formula 1 tutkunlarına müjde... İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, Başbakan Erdoğan'ın yeni F1 sözleşmesine tam destek verdiğini ve anlaşmanın Ağustos'ta imzalanacağını açıkladı..

Türkiye'nin tanıtımı için son derece önemli bir enstrüman olan Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin devamı için Başbakan Erdoğan'ın talimat verdiği, anlaşmanın Ağustos ayında imzalanacağı öğrenildi. Bir süreden beri Formula 1 Türkiye'nin bittiği, uluslararası yarışmaların İstanbul ayağının olup olmayacağı tartışılıyordu. Şu gerçek bir daha ortaya çıktı, vizyon sahibi bir siyasi irade Türkiye'nin sıçramasını muhakkak sağlayacak.

TANITIM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ
Dünyanın parası harcanmış ve F1 yarışları için İstanbulPark adlı gerçekten harika bir pist yapılmıştı. Yarışların sahibi Bernie Ecclestone ile belirli bir fiyat üzerinden anlaşmaya varılmıştı. Pistin sahibi olan İstanbul Ticaret Odası, yeni gelen zamla birlikte fena sıkışmıştı. İstabul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, TAKVİM'e yaptığı açıklamada "Formula 1 için anlaşma zemini oluştu. Formula yarışları İstanbul'da devam edecek" derken, Başbakan'ın olumlu sinyallerini kamuoyuna yansıtmış oldu. İşte Başkan Yalçıntaş'ın F1 tutkunlarına verdiği müjde: Formula 1'in, 7 yıllık anlaşmasının bu yıl sona ermesi nedeniyle, sürenin uzatılması için pazarlık sürecine geçildi. Ecclestone, 26 milyon dolar istedi. Biz dedik ki, 26 olmasın, daha düşük bir rakam olsun. Formula 1'in İstanbul'da devam etmesi için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü devreye girdi, orta noktaya doğru anlaşma zeminin oluştuğunu gördük. F1 tutkunları merak etmesin."

PETA İÇİN SOYUNDU
Formula 1 organizasyonunun İngiliz patronu Bernie Ecclestone'un kızı Tamara, bu kez hayvan hakları örgütü PETA için soyundu. 26 yaşındaki Tamarra, "Hayvanlar, tanıdığım birçok insandan daha duyarlı. Onlara zarar vermemek için herkes üzerine düşeni yapmalı" dedi.

115 BİN KİŞİ İZLEDİ
İstanbulpark'ta yapılan Formula 1 DHL Türkiye Grand Prix'sini 115 bin kişinin İstanbul Park'ta izlediği açıklandı. Organizasyon komitesi tarafından yapılan açıklamada, 6-7-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen Formula 1'e ilginin son iki yıldır arttığına dikkat çekti. Avrupa'da yapılan Grand-Prix'lerde ise seyirci ortalamaları 130 bin civarında.

Takvim

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com