Fabrika Paralarını Karıyla Kızla Yedi!

Fabrika Paralarını Karıyla Kızla Yedi!
'Şeker vurgunu' soruşturması tam gaz. Başkan Özışık'ın, Fulden Uras'a şoförlü Mercedes verdiği, manken Şenocak'a 40 bin lira aktardığı öne sürüldü..

Kayseri Şeker Fabrikaları'na ilişkin yolsuzluk soruşturmasında ilginç detaylar. Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Vedat Ali Özışık'ın da gözaltında alındığı operasyon genişliyor. Özışık'la bağlantıları tespit edilen manken Özge Şenocak'ın önceki gün, şarkıcı Fulden Uras'ın dün tanık olarak ifadelerine başvuruldu. Özışık'ın, Şenocak'ın hesabına 40 bin lira aktardığı belirlendi. Genç manken ifadesinde, para almadığını belirterek, 'Özışık'la eğlence mekanında tanıştık. Ben para almadım. Hesabıma yatan para babamın iş ortakları tarafından yatırılıyor olabilir' dedi. Şenocak'a, Özışık ile yaptığı Kıbrıs tatili soruldu. Şenocak, 'Kıbrıs'a tatile gittik. Uçak paralarını ben ödedim. Ama diğer harcamaları bilmiyorum' yanıtını verdi.

KENDİ PARAMLA ALDIM
ÖZIŞIK'IN şarkıcı Fulden Uras'a, değişik tarihlerde 30 bin lira aktardığı belirlendi. Ayrıca Mercedes 200 SLK aldığı, şirket çalışanı Y.B.K.'yi şoför olarak tahsis ettiği öne sürüldü. Trafik cezalarını da Özışık'ın ödediği iddia edildi. Tanık olarak ifade veren Uras'ın avukatı 'Aracı kendi parasıyla aldı' dedi. Uras ise 'Araba üzerime kayıtlı. Özışık'ı 10 yıldır tanıyorum. Annemin esas dostu. Bana karşı hiçbir suçlama yok' diye konuştu.

70 MİLYON İDDİASI
ÖZIŞIK'IN 70 milyon liralık yolsuzluğa imza attığı öne sürülüyor. 8 şehirde arazi, arsa, motel, yazlık ve tarlaları akrabaları üzerine kayıt ettirdiği tespit edildi. Bu akrabalara ait malvarlıklarına tedbir konuldu. 7 yıldır başkanlık yapan Özışık'la ilgili müfettiş raporunda, 81 yakınını kooperatifte işe aldığı, 2 bin liralık gelirine karşın lüks yaşadığı, kendisinin Mercedes S 500, oğlunun BMW sahibi olduğu vurgulandı. Seyahat faturaları hayli kabarık. Yılda iki kez gittiği Dubai gezisinin faturası 70 bin euro.

30'U BULDU
Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, yeni gözaltılar ve serbest kalanlar olduğunu belirterek, gözaltı sayısının yaklaşık 30 olduğunu belirtti. Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı doğrultusunda 'haksız kazanç elde etme', 'genel kurul seçimlerinde aday olan kişileri sindirme' ve 'aşırı zenginleşme' iddialarıyla ilgili soruşturma başlatılmıştı.

Akşam

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com