Fabrikanın kapanmaması için imza topluyorlar

Fabrikanın kapanmaması için imza topluyorlar
Şaphane ilçesinde özel sektöre ait sülfürik asit fabrikasının kapanmamasını isteyen fabrika çalışanları, imza kampanyası başlattı.

Şaphane ilçesinde özel sektöre ait sülfürik asit fabrikasının kapanmamasını isteyen fabrika çalışanları, imza kampanyası başlattı.
Fabrikanın önünde toplanarak kampanyayı başlatan işçiler, fabrikanın üretim kapasitesinin yıllık 20 bin tona çıkarılması için kurulması düşünülen ek tesise karşı çıkıldığını ve fabrikanın kapatılmasının gündeme geldiğini bildirdi.
Tesisin kapanıp işsiz kalmak istemediklerini belirten işçiler, ''Fabrikamızdan dolayı hiçbir kalıcı rahatsızlık ve hastalıkla karşılaşmadık'' dedi.
Dostel Çalışanları Platformu adına okunan basın açıklamasında ise şöyle denildi:
''Bizler Şaphanemizi seviyoruz. Bizler Şaphanemizde, doğduğumuz topraklarda, annemizle, babamızla, ailemizle ve çocuklarımızla fabrikamızla mutluyuz. Bizler ve babalarımız 1970'ten bu tarihe fabrikamızda çalışıyoruz. Asitle uğraşıyoruz. Şap üretiyoruz. Şaphanemizin adı şap madenimizden geliyor. İşverenimiz bizim, fabrikamızın ve Şaphanemizin gelişmesi için yeni kararlar almış ve bu kararlara ilçemizden bazıları karşı çıkmıştır. İşverenimize karşı saygı sınırlarını zorlayan bu karşı çıkış ilçemize zarar vermekte ve fabrikamızın kapanması gündeme gelmektedir. Bizler işimizden, fabrikamızdan memnunuz. Kapanmasını istemiyoruz. İlçemizi seven herkesle birlikte olmak ve ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Şaphane için taşın altına elini herkesle birlikte bizde koymakta kararlıyız. Ekmeğimize göz dikenler, siyasi düşüncelerini ekmeğimize karıştırmaya çalışanlar bir kere daha düşünsün. Kaybeden kim oluyor? Kaybeden Şaphane oluyor. Gelin bu kısır inattan vazgeçerek birlik olalım. beraber olalım. Fabrikamıza. işverenimize, Şaphanemize sahip çıkalım.''
İşçiler, daha sonra esnafı ziyaret ederek, kampanyaya destek vermelerini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com