“Fabrikayı almaya geldim”

“Fabrikayı almaya geldim”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tünceli Milletvekili Kamer Genç, dün Şeker Fabrikası davasına şahitlik yapmak için Kütahya'ya geldi ve Vahit Kiler ile girdiği iddiayı da değerelendirdi. Kütahya Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi sürecinde lojmanların bu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tünceli Milletvekili Kamer Genç, dün Şeker Fabrikası davasına şahitlik yapmak için Kütahya'ya geldi ve Vahit Kiler ile girdiği iddiayı da değerelendirdi. Kütahya Şeker Fabrikasının özelleştirilmesi sürecinde lojmanların bulunduğu arsanın tapu kayıtlarında tahrifat yapılarak fabrikanın yeni sahiplerine usulsüz devredildiği iddiasını sürdüren Genç;” KİT Komisyonunda belgeleri inceledik, herhangi bir muvafakat ya da mahkeme kararı olmadan tapudaki belgede Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Ortaklığı kısmı silinmiş, yerine Kütahya Şeker Fabrikası yazılmış. Bu tamamen bir tahrifattır. Bu iddiayı benim kazandığım açık onun için Fabrikayı almaya geldim”dedi.
“KAMER GENÇ, ŞEKER
DAVASINDA ŞAHİTLİK YAPTI”
Kütahya Şeker Fabrikası'nın özelleştirilmesi sırasında yolsuzluk ve usülsüzlük yapıldığı iddiasıyla Kütahya'da haftalık yayın yapan bir gazetenin haber yapması üzerine Kütahya Şeker fabrikası gazete hakkında “iftira” suçundan dava açmıştı.
Haftalık gazete sahibide yaptığı haberin basın özgürlüğü çerçevesinde yapıldığını savunmuş ve haberin doğruluğunu ispatlamak içinde Kütahya Şeker Fabrikas'nın özeleştirme sürecini yakından takip eden CHP Milletvekili Kamer Genç'i şahit olarak göstermişti. Kamer Genç'te dünkü duruşmaya şahit olarak katıldı.
Duruşma sonunda Kütahya Adliyesi önünde basın açıklması yapan Kamer Genç:”KİT Komisyonunda belgeleri inceledik, herhangi bir muvafakat ya da mahkeme kararı olmadan tapudaki belgede Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Ortaklığı kısmı silinmiş, yerine Kütahya Şeker Fabrikası yazılmış. Bu tamamen bir tahrifattır. Tabi mahkeme süreci işliyor. Mahkemeler baskı altında tutulmaya çalışılıyor. Bunun takipçisi olacağız. Bu konuyu heryerde dile getirmeye devam ediyorum. Çünkü bu fabrika Küthya halkının fabrikası onun bizde bu konun takipçisi olacağız. Bugün bu davaya şahit olarak katıldım. Bildiklerimi ve gerçekleri hakime anlattım.”

GENÇ:” TAPU KAYITLARINDA
TAHRİFAT YAPILMIŞTIR”
CHP Tünceli Milletvekili kamer Genç, CHP Kütahya İl Başkanı Ali Rıza Muslu, CHP Merkez İlçe Başkanı Osman Özbey ile Kütahya Şeker Fabrikasının bahçesini gezerek, fabrika önünde basın basın açıklaması yaptı.
Şeker Fabrikanın 2004 yılında özelleştirilerek Kiler ve Torunlar gruplarına devredildiğini hatırlatan Genç, devirden 9 ay sonra 112 bin 907 metrekare arsanın tapuda tahrifat yapılarak fabrikanın yeni sahiplerine verildiğini iddia etti.
Kamer Genç, bunu TBMM'de dile getirip soru önergeleri vermesine karşı hükümetten sağlıklı bir cevap alamadığını savunarak konuşmasnı şöyle sürdürdü:
“Şeker Fabrikası yok pahasına Kütahya halkının elinden çıkarılmıştır. Kütahya halkına neden böyle bir haksızlık yapıldığınını sorgulamak için Kütahya'ya geldim. Burası 2004 yılında 23 milyon dolara devredildi, ancak tapu teslim tarihinde fabrikanın kârı 11 milyon liraydı. Onu çıkarınca 15-16 milyon dolara satılmış oluyor ki, buda bedava anlamına geliyor. Bana göre o zamanki fabrikanın bedeli 200 milyon doların çok üzerindeydi. Fabrika neden değerinin çok çok altında özelleştirildi. Bunun hesabını Kütahya halkı adına biz soruyoruz.''

GENÇ:”VAHİT KİLER
SÖZÜNÜ TUTMALI”
AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kilerle fabrikanın usülsüz bir biçimde özelleştirilmesi nedeniyle iddiaya girdiklerinide anımsatan Kamer Genç, konuşmasnı şöyle sürdürdü:
“Bir gün uçakla İstanbul'dan Ankara'ya gelirken yanımda Ulaştırma Bakanı oturuyordu. Vahit Kiler, 'Kamer bey bana iftira atıyor. Fabrikayı alırken tahrifat yapmadık. Eğer bunu ispatlarsa 200 milyon dolarlık fabrikayı kendisine bağışlayacağım. Kanıtlayamazsa milletvekilliğinden istifa eder mi?' dedi. Bende 'evet' dedim KİT Komisyonunda belgeleri inceledik, herhangi bir muvafakat ya da mahkeme kararı olmadan tapudaki belgede Türkiye Şeker Fabrikaları Anonim Ortaklığı kısmı silinmiş, yerine Kütahya Şeker Fabrikası yazılmış. Bu tamamen bir tahrifattır. Tabi mahkeme süreci işliyor. Mahkemeler baskı altında tutulmaya çalışılıyor. Bunun takipçisi olacağız. Bu iddiayı benim kazandığım açık. Bu konuyu heryerde dile getirmeye devam ediyorum. Çünkü bu fabrika Küthya halkının fabrikası onun bizde bu konun takipçisi olacağız.''


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com