Facebook aracılığıyla terör protestosu!

Facebook aracılığıyla terör protestosu!
'Facebook'' aracılığıyla bir araya gelen gruplar, Türkiye'nin h er yerinde teröre karşı yürüyüş düzenledi...

Ankara YKM önünde toplanan gruptakiler, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinden Anıtkabir'e yürüdü. Türk bayrakları taşıyan gruptakiler, yürüyüş sırasında, sık sık tekbir getirdi ve ''Şehitler ölmez, vatan bölünmez'' sloganları attı. Gruptakiler ayrıca Onuncu Yıl Marşı'nı da okudu.

Çevik Kuvvet ekipleri, güvenlik nedeniyle grubu takip etti. Gruptakiler, Anıtkabir'in giriş kapısına geldiklerinde güvenlik ekiplerince ''slogan atamalarının yasak olduğu ve toplu halde hareket edemeyecekleri'' söylenerek durduruldu.

Durdurulmaları üzerine yaşanan kısa gerginliğin ardından gruptakiler, sessiz şekilde kapıdan geçerek, Anıtkabir'i ziyaret etti.

ALANYA'DA DA PROTESTO

Antalya'nın Alanya ilçesinde, sosyal paylaşım sitesinden yapılan çağrıyla bir araya gelen vatandaşlar, terör olaylarını protesto etti.

Sosyal paylaşım sitesinde grup oluşturan bir grup vatandaş, Atatürk Anıtı'nın önünde toplandı.

Grup, terör olaylarını kınadı, şehit askerler için saygı duruşunda bulundu.

Grup üyeleri, daha sonra İstiklal Marşı'nı okudu.

Gösteride, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısında şehit düşen askerlerin isimleri okunurken vatandaşlar, ''burada'' diye bağırdı.

Grup adına basın açıklaması yapan İbrahim Akdağ, ''Edirne'den Kars'a bu ülke Türk yurdudur ve dünya var oldukça Türk yurdu olarak, Türklerin anavatanı olarak kalacaktır. Mehmetçiklerimizi tuzaklarla şehit etmeniz bizleri yıldıramaz, her Türk'ün bağrında bin yıllık çınarlar gibi bin yıllık vatan sevdası yeşertir'' dedi.

Öte yandan, ilçe merkezinde bir grup vatandaş, araçlarıyla konvoy oluşturarak teröre tepki gösterdi.

"YA TAM SUSTURURUZ YA KAN KUSTURURUZ"

Eskişehir'in Muttalip Beldesi'nde toplanan yaklaşık 200 kişilik bir grup beldede şehitlere saygı, teröre lanet için yürümek istedi. Grubun izinsiz yapmak istediği yürüyüşe jandarma izin vermedi. Grup, daha sonra kent merkezine inerek sloganlarla Hava Şehitliği'ne kadar yürüdü. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okuyan grup, tekrar şehir merkezine yürüyüşe geçti. 'Ya tam sustururuz ya kan kustururuz', 'Şehidi kurşun değil, milletin suskunluğu öldürür' yazılı pankartlar taşıyan grup, bölücü terör örgütüne yönelik sloganlar attı. Grubun yürüyüşüne Eskişehirli vatandaşlar alkışlarla destek verdi.

Adalar Migros önünde basın açıklaması yapan grup, terör örgütünün yüzyıllardır kardeş yaşayan toplulukların huzurunu bozamayacağı mesajı verdi. Grup adına konuşma yapan Serdar Sert, yapılan yürüyüşün şehit olan askerlere karşı bir borç olduğunu ifade ederek, "Bu yürüyüşümüz, belki küçük bir hareket fakat biz bugün burada şehitlerimizin yanında olduğumuzu ve bölücü terör örgütüne karşı dimdik ayakta olduğumuzu göstermek istiyoruz. Her şehit annesi annemiz, her şehit babası babamızdır. Artık anneler üzülmesin, vatanımız bölünmesin." dedi.

Basın açıklamasının ardından, bölücü terör örgütü aleyhine slogan atmaya devam eden grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com