Facebook Aşkı Yüzünden İntihar Etti!

Facebook Aşkı Yüzünden İntihar Etti!
Facebook'ta tanıştığı kız aşkına karşılık vermeyince yaşamına son verdi..

Erzurumlu olan Hilmi Bozo, internette tanıştığı genç kızın aşkına karşılık vermemesi üzerine intihar etti.

Sosyal paylaşım sitesi facebook aracılığıyla geçen ağustos ayında tanışarak geldiği Adıyaman'da, genç kızın aşkına karşılık vermemesi üzerine intihara kalkışan ve polislerce ikna edilen 25 yaşındaki Hilmi Bozo, ikinci kez görüşme isteğine olumsuz yanıt alınca tuvalette av tüfeği ile yaşamına son verdi. Hilmi Bozo'nun 13 Ekim 2010 tarihinde bayilik sistemiyle çalışan firmalardan randevu alıp gittiği işyerlerinden hırsızlık ve kapkaç yaptığı gerekçesiyle arandığı ve Facebook hesabından tespit edilerek polis tarafından düzenlenen operasyonla yakalandığı ortaya çıktı.

İNTİHARDAN VAZGEÇİRİLDİ ANCAK..
Erzurumlu olan Hilmi Bozo, internet aracılığıyla tanıştığı H.E. adlı Adıyamanlı genç kıza aşık oldu. Bir süre sanal alemde görüşen Bozo, geçen Ağustos ayında genç kızla görüşmek için Adıyaman'a geldi. Ancak burada H.E'nin aşkına karşılık vermeyerek görüşme talebine olumsuz yanıt vermesi üzerine Bozo, kaldığı otel odasında başına silah dayayarak intihar etmek istedi. Polislerin uzun süren ikna çabalarının ardından Bozo, intihardan vazgeçirildi.

TUVALETTE YAŞAMINA SON VERDİ
İddiaya göre, aşkından vazgeçmeyen Bozo bugün H.E. ile görüşmek için yeniden Adıyaman'a geldi. H.E. ile buluşma yeri olan bir kafede uzun süre bekleyen Bozo, genç kızın gelmemesi üzerine elinde taşıdığı torba ile tuvalete gitti. Bir süre sonra gelen silah sesi üzerine tuvalete gidenler burada Bozo'yu kanlar içerisinde buldu. İhbar üzerine kafeye gelen polisler çevrede önlem alırken, sağlık görevlileri ise yaptıkları incelemede Bozo'nun yaşamını yitirdiğini saptı. Yapılan incelemenin ardından Bozo'nun cesedi Adıyaman Devlet Hastanesi'ne, ardından ise Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.Daha önce de facebook aşkı için intihar girişiminde bulunan Hilmi Bozo'nun ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

DAHA ÖNCEDE FACEBOOK SAYESİNDE YAKALANMIŞTI
İnternet ve gazetelerdeki ilanları takip edip, bayilik sistemiyle çalışan firmalarla iletişime geçen, firmalardan randevu alıp gittiği firmalardan hırsızlık ve kapkaç yapan zanlı polis tarafından düzenlenen operasyonla 13 Ekim 2010 tarihinde yakalandığı ortaya çıktı. Online fatura ödeme merkezi bayiliği veren ve kuran bir firmanın sahibi olan Fatih Kırgöl'le bağlantı kuran Hilmi Bozo randevu aldı. Randevu'da fatura ödeme merkezi bayiliği için Fatih Kırgöl ile anlaşmaya varan Bozo, yazılı sözleşme imzaladı.

Fatih Kırgöl'ün güvenini kazanan Bozo, bir yakınından 60 Bin TL alacağı olduğunu belirterek; 'Telefonumun şarjı bitti, sizinkini kullanabilirmiyim' dedi. Bozo Kırgöl'ün telefonunu aldıktan sonra dışarı çıktı ve kayıplara karıştı. Bir süre sonra telefonunun çalındığını anlayan Kırgöl polise haber verdi. Şikayet üzerine Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Güven Timleri Büro Amirliğine bağlı polisler geniş çaplı araştırma başlattı. Polisler yaptıkları araştırmada ErzurumÆun Şenkaya İlçesi nüfusuna bağlı Hilmi Bozo'nun (25), Facebook'tan bir kızla tanıştığı, Adıyaman'da buluştuğu, ancak kızın tekrar onu görmek istememesini bahane ederek, bir otel odasında intihar teşebüsünde bulunduğu bilgisine ulaştı. İşyerinde dolandırılan Fatih Kırgöl, Hilmi Bozo'yu internette çıkmış haberlerdeki fotoğrafından teşhis etti.

GÜVEN TİMLERİ FACEBOOK'TA
Bunun üzerine polis ekipleri, bir sosyal paylaşım ağı olan Facebook'ta Hilmi Bozo'nun bir hesabı olduğunu öğrendi. Güven Timlerine bağlı bir kadın polis Bozo'ya arkadaşlık teklif etti. Kadın polisle ile Bozo bir süre internette ve telefonda görüştü. Gaziosmanpaşa'da bulunan bir cafede buluşma teklifi yapan Hilmi Bozo, cafeye gelir gelmez orada bekleyen sivil polisler tarafından gözaltına alındı. Gaziosmanpaşa Polis Merkezi'ne götürülen zanlı polisteki işlemelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com