Facebook yine sansürledi

Facebook yine sansürledi
Facebook HDP İzmir İl Eşbaşkanı'nın konuşmasını topluluk standartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle kaldırdı.
HDP İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur'un Rojava eyleminde yaptığı konuşmanın yer aldığı partinin İzmir İl Örgütünün resmi Youtube ve Facebook sayfasında yayımlanan video Facebook tarafından yayından kaldırıldı.

BDP İl Başkanlığının düzenlediği Rojava eyleminde Halkların Demokratik Partisi İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur'un yaptığı konuşma Facebook tarafından topluluk standartlarını ihlal ettiği gerekçesiyle yayından kaldırıldı. HDP İl Örgütünün resmi Facebook sayfasına da uyarı gönderen Facebook yönetimi, "Topluluk standartlarını ihlal etmeye devam ederseniz, sayfanız yayından kaldırılabilir" dedi.

GEREKÇE 'TOPLULUK STANDARTLARI'

Konuyla ilgili HDP İzmir İl Örgütü yazılı açıklama yaparak uygulanan sansürü kınadı. İl Örgütünden yapılan açıklamada, "Partimizin İzmir İl Eş Başkanı Cavit Uğur'un konuşmasına Facebook'tan 'topluluk standartlarını' ihlal ettiğimiz gerekçesiyle sansür geldi. Bu açıkça siyasal bir sansürdür. Youtube'da yayımlanmış, yasal bir partinin il başkanının konuşmasının olduğu bir videonun Facebook tarafından kaldırılmasının başka bir anlamı olamaz. Bizler böyle bir 'topluluk standartlarını kabul etmiyoruz' denildi. 

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com