Facebook'ta Sinema İzleme Keyfi Başlıyor

Facebook'ta Sinema İzleme Keyfi Başlıyor
Facebook Warner Bros'la anlaştı internetten film kiralayacak...

Sosyal ağlar sınır tanımıyor. Her gün birbirinden ilginç gelişmelere sahne olduğumuz internet mecrasında dev bir otaklık için düğmeye basıldı.

Dünya çapında 600 milyon kullanıcısı bulunan sosyal paylaşım sitesi Facebook, ABD'li film yapım şirketi Warner Bros ile imzaladığı anlaşma ile artık online film mağazası olarak da hizmet verecek.

Online film kiralama hizmetinin, internetin potansiyeli en yüksek gelir modellerinden biri olduğu ve son yıllarda bu alanın hızla büyüdüğü belirtiliyor. Netflix gibi önemli servislerin yanında Youtube'un film kiralama hizmeti Youtube.com/Store'u kullanıma açması ve Amazon'un LoveFilm'i satın alarak Avrupa'ya yönelmesi bu alanda önemli adım olarak belirtiliyor. Facebook'un Warner Bros gibi önemli bir ortakla işe başlamasının avantaj sağlayacağı kaydedildi.

Film izlemek isteyenler ücret ödeyerek filmi kiralayacak. Bu uygulamanın, yeni filmlerin DVD'sinin piyasaya çıkmasından 6 ay önce yapılacağı bu nedenle film kiralamanın 30 dolar civarında olacağı iddia ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com