Facebook'taki Avcı Yakalandı!

Facebook'taki Avcı Yakalandı!
Reklam ajansı kuran Ahmet Y., facebook'ta tanıştığı kızlara 1500 euro ücretle foto model olabileceklerini söyledi..

Sözde eleme yapan Ahmet Y., seçilen kızlardan yanlarına yeni bir iphone telefon, diz üstü bilgisayar ve yeni bir fotoğraf makinesi alarak Antalya’ya gelmelerini istedi. Tüm masrafları karşılayacağını söyleyen Ahmet Y., daha sonra “Özel bir program yerleştireceğiz” diyerek kızların yanlarında getirdiği fotoğraf makinesi, cep telefonu ve bilgisayarlarını alarak ortadan kayboldu. Almanya’ya dönen 30 mağdure dolandırıldıklarını anlayınca polise başvurdu. Bu olayın Alman televizyon kanalarında yayınlanmasının ardından Antalya’ya gelen Natalia Bohn ve Nina Hauck da Türk polisine müracaat etti.
 

Ahmet Y.’nin Antalya’dan 14 yaşında bir kızı kandırarak kaçırdıktan sonra İstanbul’a getirdiği belirlendi. Ahmet Y.’nin kullandığı sitesine foto model olmak isteyen genç kız gibi giren dedektifler, Kartal’da randevulaştı. Ancak buluşma yerinde polisi fark eden Ahmet Y. kaçtı. Bu sırada kaçırılan 14 yaşındaki N.B. ailesini arayarak “Kurtarın beni” telefonu üzerine, tekrar operasyon düzenlendi. Bu telefonun edildiği yeri belirleyen dedektifler, Tarabya’da bir eve baskın yaptı. Baskında Ahmet Y. gözaltına alındı. Evde zorla tutulan 14 yaşındaki N.B. de kurtarıldı.
 

Ahmet Y.’nin dolandırdığı kızları daha sonradan arayarak “300 Euro verin eşyalarınızı geri vereyim” dediği öğrenildi. Ahmet Y. dolandırıcılık ve yaşı küçük kız kaçırmak suçlarından Sarıyer Adliyesi’ne götürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com