Facia "geliyorum" demiş!

Facia "geliyorum" demiş!
Bangladeş'te çöken iş merkezinde inşaat mevzuatlarına uyulmadığı ve kalitesiz inşaat malzemeleri kullanıldığı belirlendi.

Bangladeş'in başkenti Dakka'da 24 Nisan'da çöken ve bin 127 kişiye mezar olan iş merkezinde inşaat mevzuatlarına uyulmadığı ve kalitesiz inşaat malzemeleri kullanıldığı belirlendi.

Hükümet tarafından olayın soruşturulması için görevlendirilen komisyonun başkanı Handker Mahinuddin Ahmed, dünyanın en büyük endüstriyel felaketlerinden birinin yaşandığı Rana Plaza'ın çökmesine, kullanılan en kötü kalite demir ve çimento ile usulsüz inşaatın yol açtığını açıkladı.

Ahmed, "Bina sahibi, hem en kötü kalite demir ve çimento kullanmış hem de 6 katlı bina yapmasına izin verilmişken yasadışı olarak 2 kat eklemiş. Yapılan incelemelerde binanın, endüstriyel kullanıma uygun olmadığı da belirlendi. Tekstil atölyelerinde kullanılan ağır makineler, binanın yıkılmasına katkıda bulunmuş" dedi.

Komisyon tarafından hazırlanan rapor, hükümete gönderildi. Raporda, Rana Plaza'nın olaydan sonra Hindistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan sahibi Muhammed Sohel Rana'nın ömür boyu hapse mahkum edilmesi önerildi.

Rana'nın yanı sıra iş merkezindeki 4 tekstil atölyesinin sahibi de tutuklanmıştı. (MRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com