Faili meçhul cinayet vurguları neden arttı?

Faili meçhul cinayet vurguları neden arttı?
AKP'li Aşlık: "Savcı Öz; Savcı Murat Gök gibi kendi sonunu kendi hazırlayacak"

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrası AKP İktidarı ile Fetullah Gülen Cemaat’i arasında yaşanılan güç savaşı sonrası yargıda, polis kuvvetlerinde, basında tasfiyeler yaşanmıştı.

Üç AKP’li Bakan’ın, Bakan çocuklarının ve AKP yandaşı ünlü işadamlarının deşifre olmuşlardı.

Uluslararası boyutlarda da olduğu anlaşılan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yöneten savcılara yönelik AKP Hükümeti Başbakanı Erdoğan’ın başta olmak üzere AKP’li milletvekillerinin de savcıları hedef göstermeleri sert tepkilere neden olmuştu.

Savcı Zekeriya Öz ve savcı Muammer Akkaş’ın soruşturma dosyaları AKP Hükümeti’nin talimatıyla ellerinden alınmıştı.

AKP’li Milletvekilleri’nden  tehdit dolu mesajlar ve söylemler gelmeye devam ediyor. Son olarak AKP İzmir Milletvekili Ali Aşlık, twitter’da yazdıklarıyla bu nasıl bir zihniyet dedirtti.

Aşlık dün akşam saatlerinde yaptığı açıklamalarla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan savcı Zekeriya Öz hakkında yazdığı mesajda gösterdiği örnekle dikkat çekti.

İzmir’de bir dönem belediyelere yönelik yaptığı operasyonlar çok konuşulan ve Nisan 2013′te tayin edildiği Samsun’daki lojmanında ölü bulunan bir dönemin Özel Yetkili Savcısı Murat Gök örneğini işaret eden Aşlık  mesajında şunları yazdı :

“Savcı Öz; Savcı Murat Gök gibi  kendi sonunu kendi hazırlayacak! Ne demiş atalarımız: Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste…’’

Savcı Gök İzmir’de görevden alınmadan önce; Güzelbahçe Belediyesi’ne Sarmaşık, Buca Belediyesi’ne Arıkovanı, Urla Belediyesi’ne Hortum, Alaçatı Belediyesi’ne Fare Kapanı ve Anafor gibi aralarında belediye başkanlarının da bulunduğu birçok kişinin tutuklanmasına yol açan operasyonları yönetmişti.

AKP Hükümeti’nin yargı ve polis üzerindeki baskılarını bir kenara bırakırsak artık faili meçhul ölüm tehditlerini herkesin içinde, büyük bir özgüvenle ilan etmeleri de Türkiye’nin nasıl karanlık bir zihniyet tarafından yönetildiğini herkese gösteriyor.  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com