Faili mechulleri görmezden geldi

Faili mechulleri görmezden geldi
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, kendi dönemlerinde aydınlatılmamış faili mechulün kalmadığını iddia etti!

Atalay, Haber Türk televizyonunda katıldığı bir programda, kendi iktidarları döneminde işlenmiş cinayetlerin aydınlatılması için ellerinden geleni yaptıklarını iddia etti.
 
Hrant Dink davasına ilişkin yargı mensuplarının da farklı beyanatlar verdiklerine işaret eden Atalay, kamuoyunun çok tatmin olmadığını ifade etti.
 
HRANT DİNK CİNAYETİ

Atalay, bunca faili mechul cinayet aydınlatılamamışken, Dink suikastında, "Burada bize düşen, kamu kesimi ve hükümet olarak, sorumluluğu ve gerekeni yerine getirmek. Biz o konuda gerekeni yerine getirdik, biz ona inanıyoruz" görüşünde bulunması dikkat çekti.
 
KÜRTÇE EĞİTİM
 
Atalay, Kürtçe eğitimle ilgili bir soru üzerine, Yazar Yaşar Kemal'i bir gün evinde ziyaret ettiğini ve bu konudaki görüşlerini aldığını dile getirerek, "Bana bir ara dedi ki, (Kürt sorunu dediğiniz sorunun en büyük kısmı, yüzde 90-95'u dil sorunudur. Onu çözerseniz Kürt sorununu çözersiniz) şeklinde bir ifadesi vardı. Keşke o kadar olsa. Neticede Kürt sorununun arkasında büyük bir terör var. Bazen siz o sorunla ilgili çözümü daha kolay görüyorsunuz ama terör kısmı hiç o sorunun çözülmesiyle irtibatlı görünmüyor bazen, yahut çoğu zaman" dedi.
 
ULUDERE OLAYI
 
"Uludere olayı şu anda çok ciddi bir soruşturma geçiriyor" diyen Atalay, şöyle konuştu: "Orada bir olay olmuştur. Fevkalade büyük bir acıdır o, Türkiye'nin bir acısıdır. Bununla ilgili şu anda hem yargının hem idarenin çalışmaları devam ediyor."

(UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com