“Failinin zamanında yakalanmaması bizi üzmüştür''

“Failinin zamanında yakalanmaması bizi üzmüştür''
TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan, ''Kim ne derse desin, batılı, doğulu, Türk medyası ne yazarsa yazsın, biz savunma sisteminin bir başka bölgeyi, ülkeyi tehdit olarak kurulmasını istemiyoruz'' dedi.

TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Eskişehir Milletvekili Murat Mercan, ''Kim ne derse desin, batılı, doğulu, Türk medyası ne yazarsa yazsın, biz savunma sisteminin bir başka bölgeyi, ülkeyi tehdit olarak kurulmasını istemiyoruz'' dedi.

Mercan, partisinin İl Başkanlığı tarafından Kurşunlu Külliyesi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada, NATO bünyesinde kurulmak istenen füze savunma sistemi ile ilgili müzakerelerin devam ettiğini söyledi. Mercan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda bir kaç gün önce televizyonlarda ve gazetelerde ne söylediyse onun olacağını kaydetti.
''Kim ne derse desin, batılı, doğulu, Türk medyası ne yazarsa yazsın, biz savunma sisteminin bir başka bölgeyi, ülkeyi tehdit olarak kurulmasını istemiyoruz'' diyen Mercan, konuşmasına şöyle devam etti:
''Bunu Başbakan açık ve net bir şekilde söyledi. Göreceksiniz bir kaç gün içinde, belki 24 saatten daha kısa sürede böyle olacak. Türkiye'nin konuyla ilgili NATO bünyesinde bunun kurulması, aynı zamanda kontrol mekanizmasıyla ilgili hassasiyetlerini hep beraber göreceğiz bugünlerde yine bu füze savunma sistemi tartışmaları olacak. Bir takım gazeteciler ve emekli büyükelçiler televizyonlara çıkacaklar. Artık bunlar alışkanlık haline geldi. Çıkacaklar diyecekler ki, (Türkiye şunu, bunu kabul etmeli. Eyvah gidiyor) türü tartışmalar olacak. Emin ve müsterih olun ki daha önce, şimdiye kadar olduğu gibi milletimizin, insanlığın menfaatine ne gerekiyorsa bu iktidar onu yapacaktır.''
Eskişehir'de AK Parti'nin birinci parti konumunda olduğuna da değinen Mercan, ''Kim bizi, teşkilatımızı birbirine düşürmek isterse yanılır. Beyhude çabalardır. Kim ne derse desin birinci partiyiz. Eskişehir'de bizim aldığımız oylara ve bundan sonra alacağımız oylara, diğer partilerin toplamı yetişemeyecek'' diye konuştu.

-ESKİŞEHİR'DE 6 KİŞİNİN ÖLDÜRÜLMESİ''

Eskişehir'de 6 kişinin öldürülmesinin üzüntü verici olduğunu da anlatan Mercan, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Olay ile ilgili olarak Eskişehir bugünlerde hiç de arzu etmediğimiz bir şekilde ulusal medyada manşettir. Muttalıp'da meydana gelen feci cinayetler bizleri derinden üzmüştür. Birçok arkadaşımızla beraber bu cinayetlerin hemen ertesinde olay mahalline gidip ölen kişilerin cenazelerine katıldık. Bu cinayetlerin kentimizde işlenmesi bir kenara, cinayetlerin işlenmesi bizi derinden üzmüştür. Aynı zamanda bu cinayetlerin uzun bir süre içerisinde işlenip de failinin zamanında yakalanmaması da üzmüştür. Bu konu ile ilgili elbette her türlü çalışma yapılacaktır. Bu günkü gazete manşetlerinde gördüğümüz şey, burada bir ihmal varsa mutlaka ve mutlaka bunlar ortaya çıkacaktır. Biz hiçbir zaman ne kendimizi ne de bir başkasını haklı olduğumuz sürece eleştirmekten vazgeçmeyiz.''

-SARISUNGUR OLAYI-

Mercan, Eskişehir kent gündemini son günlerde en çok meşgul eden konulardan birininde ''Sarısungur olayı'' olduğunu belirterek, şunları söyledi:
''Bu kentin mülki amiri olarak, burada bir sorumluluğunuz varsa bu sorumluluktan kaçamazsınız. Bunun hesabını mutlaka verirsiniz. Oraya, buraya bir takım sözler söyleyerek bu hesaptan kaçamazsınız. Eğer sizin bürokratınız, bürokratlarınız, meclis üyeleriniz bu işlerin içine girmişse, bunun araştırılması ve soruşturulması konusunda öncelikle sizin ön ayak olmanız lazım. Küçümsemek, geçiştirmek, bu milletin vicdanına dokunur. Benim de dokunur. Kim olursa olsun, ben açık söylüyorum eğer bu işin içinde bizim belediye başkanımız olsaydı, ben adım gibi eminim ki il, ilçe teşkilatlarımız, milletvekili arkadaşlarımız biz soruşturma açılmasını isterdik. Niye bu yapıldı. Fakir, fukaranın arsası, arazisi satıldı.''
''Eskişehir'deki medyaya bir çift sözüm var'' diyen Mercan, konuşmasına şöyle devam etti:
''Dikkat ediyorum sadece bir, iki yerel gazete bu işin üzerine gidiyor. Üzülüyorum doğrusu. Şunu öğrendik siyasette, bundan sonra da bu ilke çerçevesinde hareket edeceğiz. Hak ve adalet eğer bir şehirde, belde de, evde, ülkede üstün gelirse o şehir, o belde abat olur. Ancak bir şehirde haksızlık göz ardı edilir, göz yumulursa o zaman o şehir abat olmaz. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Hazreti Adem'den bu yana bu örnekleri görebilirsiniz. Bizler kentimizin kanaat önderleri, düşünce önderleri olarak bunların hesaplarını çok iyi yapmak zorundayız. En yakınımız bile olsa, eğer bir haksızlık, suiistimal varsa, yanlışlık, ihmalkarlık varsa bunun üzerine gideriz. Gitmeyen namerttir. AK Parti'nin felsefesi, zihniyeti budur.''
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nedim Öztürk de ''Bayramlar dargınlık ve kırgınlıkların sona erdirildiği, sevgi, saygı ve hoşgörünün öne çıkarak birlik, beraberlik ve kaynaşmanın daha da pekiştiği müstesna günlerdir. Bayramlarda yaşadığımız bu güzel duyguların daim olması dileğiyle, tüm hemşehrilerimizin, partililerimizin bayramını kutlar, sağlık mutluluk ve esenlikler temennisiyle saygı ve sevgiler sunarım'' diye konuştu.
Bayramlaşma törenine, AK Parti İl Başkanı Salih Koca, Tepebaşı İlçe Başkanı Ahmet Sivri, Odunpazarı İlçe Başkanı Coşkun Şengün, İl Kadın Kolları Başkanı Ülker Can, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Çizmelioğlu ile çok sayıda partili katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com