FARC barış görüşmelerinde kararlı

FARC barış görüşmelerinde kararlı
FARC, Kolombiya Devlet Başkanı Santos'un, teklif ettikleri ateşkes önerisini reddetmesinin, gelecek ay Norveç'te yapılacak barış görüşmelerini raydan çıkarmayacağını bildirdi.
Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC), Kolombiya Devlet Başkanı Manuel Santos'un, teklif ettikleri ateşkes önerisini reddetmesinin, gelecek ay Norveç'te yapılacak barış görüşmelerini raydan çıkarmayacağını bildirdi. 
 
FARC'ın sözcüsü Marco Leon Calarca, Havana'da Associated Press ajansıyla yaptığı özel söyleşide, Santos'un ateşkes önerisini reddetmesi konusunda, üstesinden gelinmesi gereken bir yığın güvensizlik ve düşmanlığın var olduğunu, öte yandan ateşkesin, aşılamayacak bir mesele olmadığını kaydetti.    
 
Marco Leon Calarca, Kolombiya'da 3 ABD vatandaşının kaçırılmasındaki rolünden ötürü 60 yıl hapse mahkum edilen ve ABD'de cezaevinde olan gerilla Simon Trinidad'ın barış görüşmelerine katılması için serbest bırakılmasını olanaksız görmediğini de belirtti.  
 
FARC sözcüsü, ateşkesi daha fazla yaşamın yitirilmesinden kaçınmak için teklif ettiklerini, ateşkes varsa barış görüşmelerine başlamayacaklarını söylemediklerini, sağduyu çağrısında bulunduklarını ifade etti.(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com