Faruk Süren'den Şok Sözler!

Faruk Süren'den Şok Sözler!
2000 yılının efsane yöneticileri, Ali Sami Yen'deki son lig maçına gitmek için yönetime müracaat eder...

2000 yılının efsane yöneticileri, Ali Sami Yen'deki son lig maçına gitmek için yönetime müracaat eder. Aldıkları cevap "Kontenjanımız yok" olur. Bu olay karşısında İl Spor Müdürlüğü'nden tanesi 250 TL'den 9 bilet tedarik edilir ve 'Sami Yen'e tarihi vedalarını' gerçekleştirirler.  Süren "Bize 'yer yok' diyorsun. Sonra da yanına çağırıp maçı izlettiriyorsun. Bu nasıl iş" dedi.

Ali Sami Yen Stadı önceki gün, 46 yıllık tarihinin son lig maçına ev sahipliği yaptı. Galatasaray'ın konuğu Gençlerbirliği'ydi. Bu karşılaşmada Cim-Bom'un rakibine 2-0 yenilerek vedası çok konuşulduysa da maçtan önce yaşanan bir olay en az onun kadar sarı-kırmızılı camiayı üzecek cinstendi...

Türkiye Ligi'nde 4 yıl üst üste Galatasaray'ı şampiyon yaparak bir rekora imza atan, 2000 UEFA Kupası ile Süper Kupayı kazanarak Türk insanına haklı bir gurur kazandıran o dönemin yönetimi, ne var ki Sami Yen'deki 'veda' maçına paralarıyla girdi!...

BİLETLERİ GÜRCAN ALDI

2000 yılının efsanevi yöneticileri, hafta içinde Galatasaray yönetiminden son lig maçına nostalji olsun diyerek maçı seyretme talebinde bulunurlar. Ancak "Kontenjanımız yok" şeklinde şok bir cevapla karşılaşırlar.

O dönemin başkanı Faruk Süren ile 8 yönetici arkadaşı Ali Dürüst, Celal Gürcan, Abdurrahim Albayrak, Atilla Donat, Osman Hattat, Burak Elmas, Levent Soylu ve Mete Başol maça girmek için bilet arayışlarına girerler. Son çareyi İstanbul İl Spor Müdürlüğü'nde bulurlar. Yönetici Celal Gürcan, bilet alım işini üstlenir ve müdürlüğün yolunu tutar. Tanesi 250 TL'den 9 adet bilet alır, 2 bin 250 TL öder ve Sami Yen'deki veda maçını 'buruk' bir şekilde izlerler. Arka sıralarda yerini alan grubu gören Başkan Adnan Polat, Faruk Süren ile Ali Dürüst'ü yanına çağırarak ön sırada maçı izleme jestini yapar!

MECBUREN ÇAĞRDI!...

 Faruk Süren, sitemini şöyle dile getirdi: "Ali Sami Yen'deki son maçta nostalji yapmak istedik. Kulübe başvuruda bulunduk. Ancak bize 'Kontenjanımız yok' cevabı verildi. Biz de Celal Gürcan vasıtasıyla İstanbul İl Spor Müdürlüğü'ne bilet için başvuruda bulunduk ve para karşılığı biletlerimizi aldık. Sonra 'Kontenjan yok' diyen kulübün başkanı Adnan Polat, tribünde bizi gördükten sonra yanına maç izlemeye davet etti. Hem bize 'Yer yok' diyorsun hem de yanına çağırıp maç izletiyorsun."

TAŞPINAR DA DOĞRULADI

İstanbul Gençlik İl Spor Müdürü Tamer Taşpınar, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: "Bizim bilet fiyatlarımız normal maçlar için 250 TL, derbi karşılaşmaları için 300 TL'dir. Galatasaray-Gençlerbirliği maçına hava soğuk olduğu için pek bir ilgi yoktu. Faruk Süren, bizden maçı protokol tribününden izlemek için tanesi 250 TL'den 9 bilet aldırdı."

BUGÜN

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com