Fashion Night Out İstanbul'u salladı!

Fashion Night Out İstanbul'u salladı!
Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyePark'taki mağazalar gece yarısına kadar alışveriş meraklılarının akınına uğradı.

Geçen yıl 6 saatte 600 bin ziyaretçi ağırlandığını söyleyen AMPD Başkanı Mehmet Nane, bu yıl rakamın 1 milyona ulaştığını belirtti

İstanbul'da ikinci kez organize edilen Fashion Night Out'a (FNO) İstanbullular büyük ilgi gösterdi. Dün akşam 18.00'de başlayan ve Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstinyePark'ı kapsayan etkinlikte mağazalar alışveriş meraklılarıyla gece yarısına kadar dolup taştı. Bine yakın mağaza ve 570 markanın katıldığı etkinlikte mağazalardaki yüzde 50'ye varan indirimlerin yanı sıra ünlü DJ'lerin renk kattığı sokak partileri, yeme içme alanları da rağbet gördü.

HEDEF 1 MİLYON ZİYARETÇİ
Sabah'ın haberine göre, New York, Londra, Tokyo ve Milano başta olmak üzere 18 ülkede yılda bir kez düzenlenen FNO'da geçen yıl 6 saatte toplam 50 milyon dolar ciro elde edilmiş ve etkinliğe 600 bin ziyaretçi katılmıştı. Bu yıl ise ziyaretçi sayısının 1 milyonu bulacağını söyleyen Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Başkanı Mehmet Nane, "Sadece İstinye Park'ın 150 bin kişiyi ağırladığını biliyoruz. Bu gecenin çıkış noktası New York'tu, amaç da krizden sıyrılmaktı. Son derece başarılı bir etkinlik oldu" dedi.

SATIŞLAR % 20 ARTTI
Geçen yıla göre etkinliğe mağazaların çok daha organize bir şekilde hazırlandığını söyleyen Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Yılmaz Yılmaz ise "Satışlarda geçen yıla göre yüzde 20'den fazla artış bekliyoruz. Ancak bunu net olarak yarın (bugün) göreceğiz" şeklinde konuştu. 6 Eylül'de Rusya'da başlayan FNO dün gece Yunanistan ve İstanbul'da e ş zamanlı olarak kapandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com