Faslı Kadınlar Fuhuşta Yakalandı

Faslı Kadınlar Fuhuşta Yakalandı
Silivri'de 15 yabancı uyruklu kadının zorla fuhuş yaptırıldığı otele baskın.

Silivri'de 3 yıldızlı bir otelde 15 yabancı uyruklu kadının zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarını değerlendiren polis, çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. 3 dedektif otele müşteri gibi girerek görevlilerin tavsiyesiyle Faslı kadınlarla kişi başı 350 TL'ye anlaştı.

Görevli, kadınların fuhuş baskınından kurtarmak için otel yerine evlerde tutulduğunu, sipariş üzerine otele getirdiğini, beğenilmeyen kadının başkasıyla anında değiştirildiğini belirtti. Bu sırada bir dedektif dışarıdaki meslektaşlarını arayarak "Araplar yahşi" şifresiyle baskının startını verdi. Polis içeriye girince 11'i Faslı 4'ü Rus ve Türkmenistanlı toplam 15 kadını fuhuş batağından kurtardı.

GALERİYİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYNIZ

Eski doğu bloku ülkelerinden fuhuş amaçlı gelen kadın sayısının azalması kadın tacirlerini başka ülkelere yöneltti. Rantı kaybetmek istemeyen kadın tacirlerinin özellikle fakir ülkelerden yüklü miktarda paralar kazanacaksınız vaadiyle kandırdığı çeşitli meslek gruplarındaki genç kadınları fuhuş amaçlı kullandığı ortaya çıktı. Silivri'de 3 yıldızlı bir otelde yabancı uyruklu kadınların zorla fuhuş yaptırıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği dedektifleri harekete geçti.
Bir grup dedektif çevre güvenliği alırken, 3 dedektif ise müşteri gibi otelden içeri girdi. Restoran kısmına geçen dedektifler yanlarına gelen garsona bira ve çerez siparişi verdi. Bu sırada spor giyimli bir genç müşteri sandığı dedektiflerin yanına gelerek "Bir ihtiyacınız var mı" teklifini yaptı. Polislerin "Rus kadın ama güzel olsun" sözleri üzerine görevli, "Size Faslı kadın getireyim. Türkiye'ye birkaç gün önce geldiler. Türkçeyi hiç bilmiyorlar ama çok güzeller" dedi. Görevli, kısa bir süre sonra 3 kadınla dedektiflerin bulunduğu masaya gelerek kadınlarla birlikte oturdu. Müsteri sandığı polisle kadınlar arasında da tercümanlık yapan görevli, kadınların 2 saatlik aşk ücreti olarak 350'şer TL aldığını, bu otelden başka bir yerde ilişkiye girmediklerini otel için de 150'şer TL'yi gözden çıkarmaları gerektiğini belirtti. Bu teklifleri kabul eden dedektifler el sıkıştı. Bu sırada bir dedektif dışarıdaki amirlerini arayarak "Araplar yahşi" diyerek baskının startını verdi.

İçeriye giren polis ekipleri, 11'i Faslı 2'si Türkmenistan ve Rus uyruklu olan toplam 15 kadını gözaltına aldı. Baskın sırasında kadınları masaya getiren görevli, polislere saldırdı ama deneyimli dedektifler, bu saldırıları anında bertaraf etmeyi başardı. Kadınların yanı sıra içlerinde otelin işletme müdürünün de olduğu 4 garson da Şişli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra şubeye götürüldü.

Yüzlerini mont ve kazaklarıyla kapatan ve tek bir kelime bile Türkçe bilmeyen kadınlara bir televizyoncunun "Niçin gözaltına alındınız" sorusunu yöneltmesi deneyimli dedektifleri bile şaşkına çevirdi. Kadınların ülkelerinden otelde temizlik, ahşılık gibi meslek gruplarında çalışmak için getirildiklerini ancak zorla fuhuşa zorlandıklarını söylediği öğrenildi.
İngilizce, Rusça ve Arapçayı güzel bir şekilde konuşan muhabbet telanın kadınları sabaha kadar tek bir müşteriyle sabahlamasına izin vermediği, en uzun süreyi 2 saatle sınırladığı, böylelikle sürümden kazandığı iddia edildi. Bir kadının 24 saatte en az 5 müşteriyle birlikte olduğu da öğrenildi. Kadınların yasal işlemlerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı edileceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com